INHALACJE

Inhalacje wibroaerozolami zalecamy naszym pacjentom w schorzeniach górnych dróg oddechowych np. w ostrym i przewlekłym zapaleniu krtani.

Umów wizytę Nasi specjaliści
INHALACJE

Inhalacje AMSA wykonywane są za pomocą unikalnego inhalatora laryngologicznego. Służą leczeniu, wspomaganiu leczenia oraz profilaktyce ostrego i przewlekłego zapalenia zatok, patologii trąbek słuchowych (Eustachiusza) oraz zapalenia ucha środkowego i jego następstw.

Wytworzony aerozol jest wprawiany w wibracje i podawany Pacjentowi przez specjalną, wygodną końcówkę nosową umieszczoną szczelnie w otworach nosa. Aparat generuje cyklicznie dodatnie ciśnienie, które sygnalizowane na panelu przednim urządzenia, informuje Pacjenta o konieczności przełknięcia śliny. Skutkuje to otwarciem trąbek słuchowych (Eustachiusza) i wniknięciem aerozolu z lekiem tą drogą aż do ucha środkowego. W trakcie terapii AMSA (Inhalacja wibracyjno-pulsacyjna) można zredukować ciśnienie konieczne do otwarcia trąbek słuchowych aż o 50%. Penetracja wibroaerozolu z nadciśnieniem jest ok. 100 razy lepsza niż aerozolu wytwarzanymi zwykłymi metodami.

Inhalacje wibroaerozolami zalecamy naszym pacjentom w  schorzeniach górnych dróg oddechowych np. w ostrym i przewlekłym zapaleniu krtani. W chorobach zatok przynosowych, dysfunkcji trąbek słuchowych i chorobach ucha środkowego. Wyniki leczenia w wysiękowym zapaleniu ucha są bardzo dobre. W wielu przypadkach takie leczenie jest alternatywą dla leczenia zabiegowego np. zabiegu założenia drenów do uszu.

Inhalacje wykonujemy dorosłym oraz dzieciom współpracującym, najwcześniej od 3 roku życia. Niezbędne jest skierowanie od lekarza.

Inhalacje to jedna z najstarszych metod podawania leków, ale dynamiczny postęp w tej dziedzinie miał miejsce w XX wieku. Rozwój techniki zaowocował skonstruowaniem wielu urządzeń do rozpraszania aerozoli leczniczych.

Aerozoloterapia

Aerozoloterapia  to wygodny i szybki sposób aplikacji środków leczniczych do dróg oddechowych. Leki stosowane metodami inhalacyjnymi działają przede wszystkim miejscowo, choć mogą również wchłaniać się do krwioobiegu poprzez śluzówkę dróg oddechowych. Obecnie dąży się w medycynie do podawania leków miejscowo, co znacznie ogranicza ich działanie w całym ustroju. Można w ten sposób ograniczyć dawkę, wyeliminować lub w znacznym stopniu ograniczyć skutki uboczne. Aerozoloterapie doskonale wpisują się w ten trend.

Aerozol powstaje wskutek rozproszenia roztworu leku w powietrzu, w tzw. nebulizatorze lub metoda ultradzwiękową. Po podgrzaniu aerozoli do temperatury 28-37 °C powstają termoaerozole, stosowane u niemowląt, małych dzieci oraz pacjentów z chorobami alergicznymi układu oddechowego i cechami nadreaktywności drzewa oskrzelowego.
Wibroaerozol powstaje w wyniku nałożenia na aerozol klasyczny fali akustycznej o częstotliwości 100 Hz. Cząstki wibroaerozolu są bardziej „ruchliwe” i lepiej penetrują górne drogi układu oddechowego. Dlatego wibroaerozol podaje się bezpośrednio do nosa, dzięki czemu trafia on do zatok, gardła i krtani.

Wibroaerozol

Wibroaerozol z dodatkowym nadciśnieniem: dzięki zastosowaniu kontrolowanego, chwilowego nadciśnienia w momencie przełykania przez pacjenta, można bezinwazyjnie leczyć stany chorobowe ucha wewnętrznego (przewlekłe wysiękowe zapalenie ucha środkowego) czy dysfunkcję trąbek słuchowych. Tę unikalną funkcję wtłaczania leku w postaci aerozolu drogą trąbek słuchowych (trąbek Eustachiusza) posiada inhalator AMSA.

Wskazania do wykonania inhalacji:

  • przewlekłe zapalenie zatok,
  • patologia trąbek słuchowych (Eustachiasza),
  • zapalenie ucha środkowego.

Przeciwwskazania do wykonania inhalacji:

  • ostre zapalenie zatok,
  • trwająca ostra infekcja,
  • ostre zapalenie ucha środkowego.

Inhalacje AMSA Warszawa

Inhalacje wykonujemy dorosłym oraz dzieciom współpracującym, najwcześniej od 3 roku życia. Niezbędne jest skierowanie od lekarza. 

Zapraszamy do kontaktu. +48 22 255 32 00

Nasi specjaliści

dr n. med. Andrzej Senderski

AUDIOLOG I FONIATRA, OTOLARYNGOLOG
image/svg+xml

Zajmuje się również diagnozą i leczeniem schorzeń związanych z zaburzeniami słuchu u dzieci i u dorosłych. Zapraszamy na konsultacje przede wszystkim dzieci od narodzin jak również dorosłych.

Dowiedz się więcej

dr n.med. Anna Piotrowska-Lorens

OTOLARYNGOLOG, AUDIOLOG I FONIATRA, EPIDEMIOLOG
image/svg+xml

Zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób uszu, gardła i krtani zarówno u dzieci jak  i dorosłych. Diagnozuje i leczy także schorzenia związane z zaburzeniami słuchu u dzieci i u dorosłych.

Dowiedz się więcej
image/svg+xml

Specjalizuje się w leczeniu chorób nosa, zatok przynosowych, gardła, krtani i uszu. Wykonuje badania endoskopowe oraz screeningowe.

Dowiedz się więcej
image/svg+xml

Specjalizuje się w leczeniu chorób nosa, zatok, gardła, krtani i uszu. Przyjmuje zarówno dzieci, jak i dorosłych. Przyjmuje dzieci od 5 r.ż.

Dowiedz się więcej

lek. Ewa Jastrzębska-Szyszko

OTORYNOLARYNGOLOG, CHIRURG GŁOWY I SZYI
image/svg+xml

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Obecnie zastępca ordynatora Kliniki Otorynolaryngologii Centralnego Szpitala Klinicznego MSW w Warszawie.

Dowiedz się więcej

dr n. med. Ewa Orkan-Łęcka

OTOLARYNGOLOG. CHIRURG GŁOWY I SZYI
image/svg+xml

Zapraszamy na konsultacje do Pani doktor do kliniki OTOLARYNGOLODZY24 w Warszawie jak również na zabiegi operacyjne. Przyjmuje dzieci od 2 r.ż

Dowiedz się więcej

lek. Agnieszka Gutowska

OTOLARYNGOLOG, OTOLARYNGOLOG DZIECIĘCY
image/svg+xml

Przyjmuje zarówno dorosłych, jak i dzieci. Doświadczony specjalista otolaryngolog o empatycznym podejściu do pacjentów.

Dowiedz się więcej

lek. med. Magdalena Frąckiewicz

OTOLARYNGOLOG, OTOLARYNGOLOG DZIECIĘCY, CHIRURG GŁOWY I SZYI
image/svg+xml

Zajmuje się dziećmi i dorosłymi w zakresie leczenia zachowawczego. Ponadto wykonuje zabiegi operacyjne u dzieci w każdym wieku.

Dowiedz się więcej
image/svg+xml

Przyjmuje dzieci od 3 roku życia i dorosłych z problemami laryngologicznymi i alergologicznymi.

Dowiedz się więcej

lek. Bartosz Wachulski

OTORYNOLARYNGOLOG, CHIRURG GŁOWY I SZYI
image/svg+xml

Pomaga pacjentom z niedrożności nosa, nawracającym zapalaniem migdałków jak również diagnozuje guzy nowotworowe i nienowotworowe głowy i szyi.

Dowiedz się więcej

dr n. med. Marcin Musiatowicz

OTORYNOLARYNGOLOG, CHIRURG GŁOWY I SZYI
image/svg+xml

Przyjmuje dzieci od narodzin z problemami gardła, nosa i uszu. Wykonuje również różnego rodzaju zabiegi zarówno w znieczuleniu miejscowym jak i ogólnym.

Dowiedz się więcej

lek. Leszek Sitarz

OTORYNOLARYNGOLOG, CHIRURG GŁOWY I SZYI
image/svg+xml

Doświadczony operator w zakresie laryngologii dziecięcej. Przyjmuje dzieci od narodzin.

Dowiedz się więcej

lek. Igor Anurin

OTOLARYNGOLOG, CHIRURG GŁOWY I SZYI
image/svg+xml

Igor Aleksandrowicz Anurin - specjalista medyczny (zgodnie z systemem kwalifikacji lekarzy w Polsce i Unii Europejskiej), lekarz najwyższej kategorii z dziesięcioletnim doświadczeniem w wiodących klinikach w Warszawie. Specjalizuje się w chirurgii endoskopowej zatok, chirurgii plastycznej podniebienia miękkiego

Dowiedz się więcej

lek. Maciej Pilch

LEKARZ REZYDENT
image/svg+xml

Absolwent I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Obecnie lekarz rezydent w trakcie specjalizacji z Otorynolaryngologii na Oddziale Otolaryngologii Dziecięcej UCK WUM przy ul. Żwirki i Wigury. Interesuje się rynologią, chirurgią plastyczną w obrębie głowy i szyi oraz rekonstrukcji twarzy.  W trakcie studiów doktoranckich na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.  Swoje doświadczenie zdobywał podczas pracy w szpitalu oraz […]

Dowiedz się więcej

dr n.med. Krzysztof Cecherz

OTORYNOLARYNGOLOG, CHIRURG GŁOWY I SZYI
image/svg+xml

Doświadczonych chirurgów przeprowadzających innowacyjne mało inwazyjne zabiegi laryngologiczne m.in. metodą endoskopową.

Dowiedz się więcej

dr n. med. Olga Jurek – Matusiak

OTOLARYNGOLOG, OTOLARYNGOLOG DZIECIĘCY
image/svg+xml

Jestem absolwentką I Wydziału Lekarskiego na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Ukończyłam kierunek lekarski w 2012r.  W listopadzie 2013r. rozpoczęłam rezydenturę w dziedzinie Otorynolaryngologia w Klinikce Otolaryngologii Wydziału Lekarsko-Dentystycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w Szpitalu Czerniakowskim. Państwowy Egzamin Specjalizacyjny w dziedzinie Otorynolaryngologii zdałam w 11.2020r. W 12.2020r obroniłam pracę doktorską pt.: „Rola dekompresji chirurgicznej oczodołów w leczeniu orbitopatii […]

Dowiedz się więcej
image/svg+xml Zostaw numer, oddzwonimy!