FONIATRIA

Foniatria jest dziedziną medycyny zajmującą się ludzkim głosem, jego powstawaniem, zaburzeniami oraz m. in. nieprawidłową artykulacją mowy. Dla osób pracujących głosem (wokaliści, aktorzy, nauczyciele) jego zaburzenia lub wręcz utrata, to choroba zawodowa.

Umów wizytę Nasi Audiofonolodzy
FONIATRIA

Lekarz foniatra jest właściwym specjalistą niosącym pomoc w takich przypadkach . Foniatrzy wykonując diagnostykę krtani przy użyciu nowoczesnych technik endoskopowych, są w stanie ocenić tzw. funkcję fonacyjną aparatu głosu, czyli zdolność krtani do wytwarzania prawidłowego dźwięku, jego modulację w procesie powstawania głosu i mowy.

Liczną grupę pacjentów poradni foniatrycznej stanowią dzieci wymagające diagnostyki przerostu migdałka gardłowego (trzeci migdał) lub u których obserwuje się zaburzony rozwój mowy. Foniatra rozpoznaje przyczyny takiego stanu i wdraża postępowanie, często współpracując z logopedą.

W poradni jesteśmy w stanie przeprowadzić nowoczesną diagnostykę foniatryczną, zaproponować odpowiednie leczenie zachowawcze lub zabiegowe.

Foniatra Warszawa – diagnostyka

Wykonujemy badania endoskopowe gardła i krtani (fiberoskopia, wideolaryngoskopia, wideolaryngoskopia stroboskopowa).

Z naszej pomocy korzysta wiele znanych osób ze środowisk twórczych, dla których głos jest ważnym lub wręcz podstawowym środkiem wyrazu w działalności artystycznej.

FONIATRIA

ELEKTROSTYMULACJA

Dowiedz się więcej
FONIATRIA

TERAPIA NEUROFLOW

Dowiedz się więcej

Indywidualna konsultacja

Zobacz także

Nasi Audiofonolodzy

dr n. med. Andrzej Senderski

AUDIOLOG I FONIATRA, OTOLARYNGOLOG
image/svg+xml

dr n.med. Andrzej Senderski Zajmuje się diagnozą i leczeniem schorzeń związanych z zaburzeniami słuchu u dzieci i u dorosłych. Zapraszamy na konsultacje przede wszystkim dzieci od narodzin jak również dorosłych.

Dowiedz się więcej

dr n.med. Anna Piotrowska-Lorens

OTOLARYNGOLOG, AUDIOLOG I FONIATRA, EPIDEMIOLOG
image/svg+xml

Zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób uszu, gardła i krtani zarówno u dzieci jak  i dorosłych. Diagnozuje i leczy także schorzenia związane z zaburzeniami słuchu u dzieci i u dorosłych.

Dowiedz się więcej

dr n. med. Dana Pavlovschi

AUDIOLOG i FONIATRA, OTOLARYNGOLOG
image/svg+xml

Specjalizuje się w leczeniu szumów usznych oraz pacjentami z zaburzeniami zmysłu równowagi. Wykonuje badania endoskopowe oraz screeningowe.

Dowiedz się więcej

lek. Katarzyna Nikiel

AUDIOLOG I FONIATRA
image/svg+xml

lek. Katarzyna Nikiel specjalista audiolog i foniatra. Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Specjalizację ukończyła w Instytucie Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Audiologicznego i Foniatrycznego. Bierze udział w licznych konferencjach naukowych zarówno krajowych jaki i zagranicznych dotyczących nowoczesnych osiągnięć w zakresie otolaryngologii, audiologii i foniatrii. Zapraszamy na konsultację. Zajmuje się diagnostyką i […]

Dowiedz się więcej

dr n.med. Beata Borawska

AUDIOLOG I FONIATRA
image/svg+xml

Przede wszystkim interesuje się leczeniem szumów usznych u dzieci, młodzieży i dorosłych. Pomaga także pacjentom z problemami nadwrażliwości na dźwięki, fonofobii, mizofonii. Zajmuje się również leczeniem zaburzeń mowy u dzieci i dorosłych, badaniu słuchu u noworodków, dzieci i dorosłych.

Dowiedz się więcej

lek. Anna Wakarow

AUDIOLOG I FONIATRA, OTOLARYNGOLOG DZIECIĘCY
image/svg+xml

Laryngolog audiolog i foniatra. Specjalizację z laryngologii ukończyła na Uniwersytecie Lwowskim. Dyrektor medyczny w poradni OTOLARYNGOLODZY24. Przyjmuje dzieci od narodzin.

Dowiedz się więcej
image/svg+xml Zostaw numer, oddzwonimy!