lek. Katarzyna Nikiel

lek. Katarzyna Nikiel

AUDIOLOG I FONIATRA

Języki:

Przyjmuje: od 0

Otolaryngolodzy24

lek. Katarzyna Nikiel specjalista audiolog i foniatra. Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Specjalizację ukończyła w Instytucie Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Audiologicznego i Foniatrycznego. Bierze udział w licznych konferencjach naukowych zarówno krajowych jaki i zagranicznych dotyczących nowoczesnych osiągnięć w zakresie otolaryngologii, audiologii i foniatrii. Zapraszamy na konsultację. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem: chorób krtani, zaburzeń głosu, zaburzeń rozwoju mowy, infekcje kataralne,chorób gardła (w tym nawracające infekcje, przerośnięty migdałek gardłowy, przerośnięte migdałki podniebienne), zaburzeń słuchu, chorób uszu. Ponadto zajmuje się diagnostyka i leczeniem pacjentów z szumami usznymi. Wykonuje badania endoskopowe. Do obszarów jej zainteresowań należy przede wszystkim rehabilitacja głosu. Rehabilitacja zaburzeń głosu dotyczy chorych po wszczepieniu implantu ślimakowego, z dysfonią czynnościową (chrypką), z chorobami organicznymi krtani (guzki głosowe, niedowłady, przerosty i porażenia fałdów głosowych)Przyjmuje dorosłych i dzieci od narodzin.

lek. Katarzyna Nikiel nie przyjmuje pacjentów w ramach pakietów medycznych. Konsultacje wyłącznie odpłatne. Badania krtani u dorosłych i dzieci powyżej 2 r ż.

Zajmuje się profilaktyką, diagnostyką oraz leczeniem zaburzeń głosu, słuchu i mowy zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Audiolog- foniatra pomaga Pacjentom z wrodzonymi lub pourazowymi wadami słuchu i mowy oraz osobom, które pracują głosem (np. śpiewacy, aktorzy, nauczyciele) i znajdują się w ciągłej ekspozycji na hałas (np. pracownicy call center).  Najczęstsze choroby, z którymi zgłaszają się Pacjenci to: niedosłuch przewodzeniowy lub odbiorczy, pozaślimakowe zaburzenia słuchu (m.in. neuropatia słuchowa),nagła głuchota,dysfunkcje trąbek słuchowych. Ponadto Katarzyna Nikiel zajmuje się leczeniem pacjentów po porażeniu fałdu głosowego z wadami wymowy, bezgłosem (afonia). Na konsultacje zapraszamy również pacjentów z zawodowymi chorobami głosu (m.in. guzki śpiewacze). Na konsultacje zapraszamy również dzieci z opóźnionym rozwojem mowy. Zaburzenia przetwarzania słuchowego. UMÓW WIZYTĘ


image/svg+xml Zostaw numer, oddzwonimy!