BlogNiedosłuch oraz implanty ślimakowe

Słuch jest jednym z najważniejszych zmysłów człowieka, umożliwia rozpoznawanie i analizowanie dźwięków otoczenia oraz mowy. W przypadku wystąpienia uszkodzenia słuchu dostęp  do informacji oraz możliwość korzystania z nowoczesnych technologii mogą być poważnie ograniczone lub wręcz uniemożliwione.

czytaj więcej

Wyciek ropny z nosa

Dowiedz się czym jest wyciek ropny z nosa, jakie są jego przyczyny oraz w jaki sposób możesz go wyleczyć. Dzięki poradom naszego specjalisty dowiesz się co musisz zrobić, żeby pozbyć się tego problemu skutecznie.

czytaj więcej

Czym są zawroty głowy?

W przypadku wyżej wymienionych objawów zawsze należy zgłosić się do specjalisty. Również gdy towarzyszą im inne objawy, takie jak: pogorszenie słuchu, szumy uszne, zaburzenia widzenia, bóle głowy czy zaburzenia świadomości.

czytaj więcej

Skurcz krtani

Skurcz krtani inaczej określany jako laryngospazm jest spowodowany skurczem mięśni fałdów głosowych. Najczęściej jest to krótkotrwały epizod – trwa ok. 60 sekund, objawiający się krztuszeniem, stridorem inaczej świstem krtaniowy, dusznością oraz bezgłosem.

czytaj więcej


Przerost migdałka gardłowego

Przerost migdałka gardłowego i migdałków podniebiennych jest bardzo rozpowszechniony u pacjentów pediatrycznych. Najczęściej występuje między 3 a 6 rokiem życia. Objawy przerostu migdałka gardłowego są bardzo charakterystyczne- najczęstsze to upośledzone oddychanie przez nos, co wymusza ustny tor oddechowy.

czytaj więcej

Płukanie zatok – hydrodebrider

Hydrodebrider innowacyjna metoda oczyszczania zatok stosowana przez światowej klasy autorytety. Hydrodebrider to bardzo precyzyjne płukanie zatok wykonywane w czasie endoskopowych zabiegów operacyjnych

czytaj więcej


Korekcja małżowin nosowych metodą KOBLACJI (CELON)

W pewnych przypadkach dochodzi do dysfunkcji małżowin nosowych, co może powodować nieprzyjemne dla pacjenta dolegliwości. Najczęściej spotykanymi dolegliwościami związanymi z dysfunkcją małżowin nosowych dolnych mogą być zaburzenia węchu, niedrożność nosa, przewlekły katar, chrapanie.  Przerost małżowin nosowych powodujący dysfunkcji w obrębie ich tkanek.

czytaj więcej

Angina

Angina jest ogólnoustrojową chorobą zakaźną, w której obrazie najbardziej dominują zmiany zapalne w obrębie migdałków podniebiennych. Najczęściej angina wywołana jest przez bakterie – głównie paciorkowce β-hemolizujące z grupy A (Streptococcus pyogenes). Inne czynniki etiologiczne to wirusy oraz rzadko grzyby.

czytaj więcej

Woda w uchu

Częstym pytaniem zadawanym przez pacjentów jest: „Czy można moczyć uszy?” Odpowiedź brzmi „Tak”. Zdrowe uszy mogą, a nawet powinny być moczone, ponieważ najlepszym sposobem na utrzymanie higieny uszu jest ich regularne mycie ciepłą wodą z mydłem. Woda nie jest groźna dla zdrowych uszu, pod warunkiem, że po każdym moczeniu zostaną dokładnie osuszone.

czytaj więcej

Jak przygotować dziecko do badania słuchu?

Badania słuchu są badaniami nieinwazyjnymi, nie wymagają specjalnego przygotowania, są bezbolesne i zazwyczaj krótkie. Warto jednak, dbając o komfort dziecka i minimalizując stres związany z wizytą w gabinecie i zamknięciem w dźwiękochłonnej kabinie, porozmawiać z małym pacjentem o czekającym je badaniu.

czytaj więcej

Guzek szyi

W każdym przypadku pojawienie się guza na szyi wywołuje u pacjentów niepokój. Guzy mogą mieć charakter anomalii rozwojowej, urazowy, zapalny czy nowotworowy. Pomimo, że jest wiele przyczyn wystąpienia guza na szyi, w każdym przypadku, bez względu na wiek pacjenta, należy wykluczyć proces nowotworowy.

czytaj więcej

Powiększone węzły chłonne

Na szyi człowieka znajduje się około 300 węzłów chłonnych, co stanowi 1/3 wszystkich węzłów chłonnych całego ciała. Węzły chłonne biorą czynny udział w procesach, w których uczestniczy układ odpornościowy. W efekcie reakcji na obecność antygenu, jakim mogą być bakterie, grzyby, wirusy, czy komórki nowotworowe, dochodzi do zwiększenia przepływu krwi przez zajęte węzły, co równocześnie z toczącą się reakcją zapalną, prowadzi do ich powiększenia.

czytaj więcej

PORADNIA Otolaryngolodzy24 ul. Wołoska 18 (Curtis Plaza), 02-675 Warszawa
rejestracja ogólna (+48) 22 255 32 00
Zabiegi (+48) 517 740 432 [email protected]
registration English (+48) 22 255 32 00

© 2021 Otolaryngolodzy24 Sp. z o. o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora jedynie do kontaktu ze mną.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja
  Wyślij zapytanie
  na interesujący Cię temat...


   Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Otolaryngolodzy24 Sp. z o. o. ul. Wołoska 18, 02-675 Warszawa) jedynie do kontaktu ze mną.