AUDIOLOGIA

AUDIOLOGIA I FONIATRIA w Poradni OTOLARYNGOLODZY24, to dogodne terminy konsultacji, najlepsi specjaliści oraz kompleksowe badania diagnostyczne.

Umów wizytę Nasi audiolodzy
AUDIOLOGIA

Czym jest audiologia i jakie są jej specjalizacje?

Audiologia foniatria -nauka o zmysłach słuchu i równowagi. Jaka jest rola audiologa w diagnostyce i leczeniu? Audiologia specjalizacja w ramach otolaryngologii, która skupia się na zmianach chorobowych w obrębie głosu, słuchu, mowy i języka. Zajmuje się profilaktyką, diagnostyką oraz leczeniem zaburzeń głosu, słuchu i mowy zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Lekarz Audiolog- foniatra pomaga Pacjentom z wrodzonymi lub pourazowymi wadami słuchu i mowy oraz osobom, które pracują głosem (np. śpiewacy, aktorzy, nauczyciele) i znajdują się w ciągłej ekspozycji na hałas (np. pracownicy call center). Pacjenci są kierowani do lekarza audiologa-foniatry przez lekarza pierwszego kontaktu lub przez laryngologa. Bezwątpienia  różne zaburzenia słuchu pogorszenie słyszenia UMÓW KONSULTACJĘ

Choroby diagnozowane przez audiologa foniatria:

 • niedosłuch przewodzeniowy lub odbiorczy,
 • pozaślimakowe zaburzenia słuchu (m.in. neuropatia słuchowa),
 • nagła głuchota,pogorszenie słuchu,różne zaburzenia słuchu
 • choroby uszu, zapalenie ucha środkowego ,zatkane uszy
 • dysfunkcje trąbek słuchowych,
 • zawodowe choroby głosu (m.in. guzki śpiewacze),
 • szumy uszne,
 • bezgłos (afonia), schorzenia głosu,choroby narządu mowy
 • porażenie fałdu głosowego, zaburzenia języka
 • wady wymowy,
 • opóźniony rozwój mowy,
 • zaburzenia przetwarzania słuchowego.

Przygotowanie do wizyty u audiologa: co należy wiedzieć?

Przygotowanie do wizyty u audiologa nie wymaga szczególnego przygotowania. Przedewszytkim na wizytę do audiologa należy ze sobą zabrać posiadaną dokumentację medyczną. Ponadto lekarz powinien wiedzieć, o chorobach przewlekłych oraz jakie leki przyjmujesz. Ważne są nie tylko ich nazwy, lecz także dawki. Podczas wizyty lekarz może również zapytać o Twój styl życia oraz o rodzaj pracy jaką wykonujesz. Podczas konsultacji Audiolog foniatra może zlecić do wykonania badanie słuchu takie jak: audiometria tonalna, przesiewowe badania słuchu audiometria mowy, tympanometria, badanie abr.

Wizyta u audiologa: co można oczekiwać?

Częstym pytaniem pojawiającym się wśród pacjentów jest co robi lekarz audiolog? Podczas konsultacji audiolog dokonuje oceny słuchu. W gabinecie lekarz bada słuch pacjenta na podstawie badania otoskopem. Badanie które umożliwia wykrycie uszkodzenia fizyczne przewodu słuchowego i błony bębenkowej. Lekarz może przeprowadzić subiektywne badania akustyczne głosu oraz subiektywne badanie słuchu. Ponadto zadaniem audiologa i foniatry jest diagnozowanie schorzeń głosu. Diagnozuje i leczy zawodowe zaburzenia głosu.Lekarz wykonuje lub zleca również badanie narządu równowagi.

Zastanawiasz się co sprawdza audiolog? Jak przebiega badanie audiologiczne? Jakie są choroby diagnozowane przez audiologa? Co robi lekarz audiolog?

Badania audiologiczne jest najczęściej i bezbolesne. Audiolog foniatria zleca lub wykonuje subiektywne badanie słuchu. Do badań subiektywnych zaliczamy: audiogram audiometria tonalna wysokoczęstotliwościowa, audiometria słowna. Reasumując audiologia zajmuje się leczeniem chorób narządów słuchu i równowagi.

Podsumowanie – AUDIOLOGIA

Do naszej Kliniki w Warszawie OTOLARYNGOLODZY24 zapraszamy pacjentów z problemami związanymi z głosem i słuchem, którzy wymagają konsultacji audiologiczno-foniatrycznej. W naszej klinice wykonasz badania audiometryczne, audiometria mowy,przesiewowe badania słuchu. Wyleczysz choroby uszu, zapalenie ucha, zapalenie ucha środkowego. Klinika posiada prężnie rozwijającą się poradnie , która umożliwia wykonywanie badań.

Zobacz, jak możemy Ci pomóc:

AUDIOLOGIA

ELEKTROSTYMULACJA

Dowiedz się więcej
AUDIOLOGIA

NIEDOSŁUCH PRZEWODZENIOWY LUB ODBIORCZY

Dowiedz się więcej
AUDIOLOGIA

BADANIE PRZETWARZANIA SŁUCHOWEGO

Dowiedz się więcej
AUDIOLOGIA

PORAŻENIE FAŁDU GŁOSOWEGO

Dowiedz się więcej
AUDIOLOGIA

BEZGŁOS (AFONIA)

Dowiedz się więcej
AUDIOLOGIA

DYSFUNKCJE TRĄBEK SŁUCHOWYCH

Dowiedz się więcej
AUDIOLOGIA

ZAPALENIE UCHA

Dowiedz się więcej
AUDIOLOGIA

NAGŁA GŁUCHOTA

Dowiedz się więcej
AUDIOLOGIA

POZAŚLIMAKOWE ZABURZENIA SŁUCHU

Dowiedz się więcej

Indywidualna konsultacja

Nasi audiolodzy

dr n. med. Andrzej Senderski

AUDIOLOG I FONIATRA, OTOLARYNGOLOG
image/svg+xml

dr n.med. Andrzej Senderski Zajmuje się diagnozą i leczeniem schorzeń związanych z zaburzeniami słuchu u dzieci i u dorosłych. Zapraszamy na konsultacje przede wszystkim dzieci od narodzin jak również dorosłych.

Dowiedz się więcej

dr n.med. Anna Piotrowska-Lorens

OTOLARYNGOLOG, AUDIOLOG I FONIATRA, EPIDEMIOLOG
image/svg+xml

Zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób uszu, gardła i krtani zarówno u dzieci jak  i dorosłych. Diagnozuje i leczy także schorzenia związane z zaburzeniami słuchu u dzieci i u dorosłych.

Dowiedz się więcej

dr n. med. Dana Pavlovschi

AUDIOLOG i FONIATRA, OTOLARYNGOLOG
image/svg+xml

Specjalizuje się w leczeniu szumów usznych oraz pacjentami z zaburzeniami zmysłu równowagi. Wykonuje badania endoskopowe oraz screeningowe.

Dowiedz się więcej

lek. Katarzyna Nikiel

AUDIOLOG I FONIATRA
image/svg+xml

lek. Katarzyna Nikiel specjalista audiolog i foniatra. Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Specjalizację ukończyła w Instytucie Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Audiologicznego i Foniatrycznego. Bierze udział w licznych konferencjach naukowych zarówno krajowych jaki i zagranicznych dotyczących nowoczesnych osiągnięć w zakresie otolaryngologii, audiologii i foniatrii. Zapraszamy na konsultację. Zajmuje się diagnostyką i […]

Dowiedz się więcej

dr n.med. Beata Borawska

AUDIOLOG I FONIATRA
image/svg+xml

Przede wszystkim interesuje się leczeniem szumów usznych u dzieci, młodzieży i dorosłych. Pomaga także pacjentom z problemami nadwrażliwości na dźwięki, fonofobii, mizofonii. Zajmuje się również leczeniem zaburzeń mowy u dzieci i dorosłych, badaniu słuchu u noworodków, dzieci i dorosłych.

Dowiedz się więcej

lek. Anna Wakarow

AUDIOLOG I FONIATRA, OTOLARYNGOLOG DZIECIĘCY
image/svg+xml

Laryngolog audiolog i foniatra. Specjalizację z laryngologii ukończyła na Uniwersytecie Lwowskim. Dyrektor medyczny w poradni OTOLARYNGOLODZY24. Przyjmuje dzieci od narodzin.

Dowiedz się więcej
image/svg+xml Zostaw numer, oddzwonimy!