Aktualności

NOWA USŁUGA – ELEKTROSTYMULACJA

Elektrostymulacja jest zabiegiem polegającym na wywołaniu skurczu mięśnia za pomocą prądu impulsowego. W celu wywołania skurczu stosowane są prądy TENS (skurcz wywołany za pośrednictwem nerwu zaopatrującego mięsień), bądź EMS (działanie na mięśniu).

 

czytaj więcejDrenaż wentylacyjny u dzieci- pytania i wątpliwości.

Drenaż wentylacyjny u dzieci .Jak długo utrzymuje się dren w błonie bębenkowej? Opieka nad dzieckiem z drenażem wentylacyjnym. Jakie są wskazania do zabiegu? Czy będzie widać dreny u mojego dziecka? Czy zabieg jest bezpieczny? Czy zdarzają się powikłania po drenażu? Jakie są konsekwencje założenia drenu?

 

czytaj więcej


Plastyka wędzidełka języka

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszy się procedura plastyki wędzidełka języka. Jako osoby udzielające świadczeń z zakresu laryngologii obserwujemy wręcz nadkwalifikację do tego typu zabiegów. Warto zatem zastanowić się nad tym problemem, zgłębić podłoże obserwowanych zaburzeń, wyjaśnić wskazania do wykonania zabiegu, a następnie racjonalnie ocenić, za co możemy, a za co nie „winić” wędzidełko.

czytaj więcej

Solidarni z Ukrainą – ZBIÓRKA

W związku z ostatnimi wydarzeniami w Ukrainie nie możemy pozostać obojętni! Solidarnie łączymy się z naszymi sąsiadami, przyjaciółmi. Z naszymi Pacjentami. Ze wszystkim,których dotknęły ostatnie wydarzenia. Los Naszych sąsiadów, przyjaciół i pacjentów nie jest nam obojętny dlatego też uruchamiamy oficjalną zbiórkę, która jest wyrazem solidarności, jak również  zapewni konkretną pomoc poszkodowanym.

czytaj więcej


Bezpieczne wakacje- SARS-CoV-2 COVID-19 KORONAWIRUS

Wszystkich podróżujących na wakacje zapraszamy na testy antygenowe. Wakacje to czas beztroskich podróży, ale również czas w którym szczególnie powinnismy dbać o nasze zdrowie. Zaszczepiłeś się? Sprawdź obecność przeciwciał w organizmie. Wykonujemy badania na przeciwciała zarówno jakościowo jak i ilościowo.

 

czytaj więcejZAWROTY GŁOWY

Zawroty głowy są objawem subiektywnym opisywanym jako iluzja ruchu otoczenia w połączeniu z zaburzeniami równowagi. Niekiedy pacjenci zgłaszają uczucie „kręcenia się w głowie”, niestabilność, chwiejność lub wrażenie zbaczania podczas chodzenia, uczucie falowania podłogi. Zawroty głowy, jako objaw zaburzeń układu równowagi. Dotyczą one około 20-30% populacji ogólnej z zachorowalnością roczną 1,4%.

czytaj więcej
Czym są zawroty głowy?

W przypadku wyżej wymienionych objawów zawsze należy zgłosić się do specjalisty. Również gdy towarzyszą im inne objawy, takie jak: pogorszenie słuchu, szumy uszne, zaburzenia widzenia, bóle głowy czy zaburzenia świadomości.

czytaj więcej

Przerost migdałka gardłowego

Przerost migdałka gardłowego i migdałków podniebiennych jest bardzo rozpowszechniony u pacjentów pediatrycznych. Najczęściej występuje między 3 a 6 rokiem życia. Objawy przerostu migdałka gardłowego są bardzo charakterystyczne- najczęstsze to upośledzone oddychanie przez nos, co wymusza ustny tor oddechowy.

czytaj więcej

Płukanie zatok – hydrodebrider

Hydrodebrider innowacyjna metoda oczyszczania zatok stosowana przez światowej klasy autorytety. Hydrodebrider to bardzo precyzyjne płukanie zatok wykonywane w czasie endoskopowych zabiegów operacyjnych

czytaj więcej


Korekcja małżowin nosowych metodą KOBLACJI (CELON)

W pewnych przypadkach dochodzi do dysfunkcji małżowin nosowych, co może powodować nieprzyjemne dla pacjenta dolegliwości. Najczęściej spotykanymi dolegliwościami związanymi z dysfunkcją małżowin nosowych dolnych mogą być zaburzenia węchu, niedrożność nosa, przewlekły katar, chrapanie.  Przerost małżowin nosowych powodujący dysfunkcji w obrębie ich tkanek.

czytaj więcej

PORADNIA Otolaryngolodzy24 ul. Wołoska 18 (Curtis Plaza), 02-675 Warszawa
rejestracja ogólna (+48) 22 255 32 00
Zabiegi (+48) 517 740 432 [email protected]
registration English (+48) 22 255 32 00

© 2023 Otolaryngolodzy24 Sp. z o. o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora jedynie do kontaktu ze mną.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja
  Wyślij zapytanie
  na interesujący Cię temat...


   Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Otolaryngolodzy24 Sp. z o. o. ul. Wołoska 18, 02-675 Warszawa) jedynie do kontaktu ze mną.