INHALACJE AMSA

Leczenie inhalacyjne skuteczne w leczeniu i profilaktyce zapalenia zatok. Inhalacja laryngologiczna amsa dla dorosłych i dzieci. Leczenie inhalacjami amsa skuteczna mało inwazyjna metoda leczenia zatok Inhalacja inhalatorem amsa to nowoczesny sposób leczenia wielu schorzeń. Inhalacje wibroaerozolami zalecamy naszym pacjentom w schorzeniach górnych dróg oddechowych np. w ostrym i przewlekłym zapaleniu krtani.

Umów wizytę Nasi specjaliści
INHALACJE AMSA

Inhalacje AMSA Warszawa wykonywane są za pomocą unikalnego inhalatora laryngologicznego. Ponadto Inhalacje dla dorosłych oraz inhalacje dla dzieci. Inhalacje amsa zalecane są w leczeniu, wspomaganiu leczenia oraz profilaktyce ostrego i przewlekłego zapalenia zatok, patologii trąbek słuchowych (Eustachiusza) oraz zapalenia ucha środkowego i jego następstw.

Inhalacje amsa zalecane są naszym pacjentom w  schorzeniach górnych dróg oddechowych np. w ostrym i przewlekłym zapaleniu krtani. W chorobach zatok przynosowych, dysfunkcji trąbek słuchowych i chorobach ucha środkowego. Wyniki leczenia w wysiękowym zapaleniu ucha są bardzo dobre. W wielu przypadkach takie leczenie jest alternatywą dla leczenia zabiegowego np. zabiegu założenia drenów do uszu.

Dla kogo przeznaczone leczenie inhalacyjne? Inhalacje wykonujemy dorosłym oraz dzieciom współpracującym, najwcześniej od 3 roku życia. Ponadto niezbędne jest skierowanie od lekarza.

Inhalacje za pomocą inhalacja laryngologiczna amsa – przebieg

Wytworzony aerozol jest wprawiany w wibracje i podawany Pacjentowi przez specjalną, wygodną końcówkę nosową umieszczoną szczelnie w otworach nosa. Aparat generuje cyklicznie dodatnie ciśnienie, które sygnalizowane na panelu przednim urządzenia, informuje Pacjenta o konieczności przełknięcia śliny. Skutkuje to otwarciem trąbek słuchowych (Eustachiusza) i wniknięciem aerozolu z lekiem tą drogą aż do ucha środkowego. W trakcie terapii AMSA (inhalacje wibracyjno – pulsacyjne ) można zredukować ciśnienie konieczne do otwarcia trąbek słuchowych aż o 50%. Penetracja wibroaerozolu z nadciśnieniem jest ok. 100 razy lepsza niż aerozolu wytwarzanymi zwykłymi metodami.

Inhalacje AMSA są nieinwazyjne, bezbolesne i bezpieczne. Zabieg trwa od 15 do 30 minut. W zależności od zaleceń lekarskich inhalacje mogą być przeprowadzane w cyklach 5, 10-, 15 dniowych.

Inhalacja inhalatorem amsa – przygotowanie do inhalacji.

Inhalator amsa wytwarzający wibroaerozol wykorzystywany jest do inhalacji ze wskazań lekarskich. Do zabiegu pacjent powinien być zdrowy, bez infekcji. Konieczne jest posiadanie skierowania od specjalisty. Jeśli chcesz skorzystać z inhalacji, masz pytania, wątpliwości – zadzwoń, chętnie odpowiemy na wszelkie pytania. UMÓW WIZYTĘ

Aerozoloterapia

Aerozoloterapia  to wygodny i szybki sposób aplikacji środków leczniczych do dróg oddechowych. Leki stosowane metodami inhalacyjnymi działają przede wszystkim miejscowo, choć mogą również wchłaniać się do krwioobiegu poprzez śluzówkę dróg oddechowych. Obecnie dąży się w medycynie do podawania leków miejscowo, co znacznie ogranicza ich działanie w całym ustroju. Można w ten sposób ograniczyć dawkę, wyeliminować lub w znacznym stopniu ograniczyć skutki uboczne. Aerozoloterapie doskonale wpisują się w ten trend.

Aerozol powstaje wskutek rozproszenia roztworu leku w powietrzu, w tzw. nebulizatorze lub metoda ultradzwiękową. Do inhalacji stosuje się nebulizatory ultradźwiękowe. Po podgrzaniu aerozoli do temperatury 28-37 °C powstają termoaerozole, stosowane u niemowląt, małych dzieci oraz pacjentów z chorobami alergicznymi układu oddechowego i cechami nadreaktywności drzewa oskrzelowego. Podczas inhalacji powstaje wibroaerozol w wyniku nałożenia na aerozol klasyczny fali akustycznej o częstotliwości 100 Hz. Cząstki wibroaerozolu są bardziej „ruchliwe” i lepiej penetrują górne drogi układu oddechowego. Dlatego wibroaerozol podaje się bezpośrednio do nosa, dzięki czemu trafia on do zatok, gardła i krtani. Za pomocą nebulizatora pneumatycznego najczęściej podaje się, przepisane przez lekarza, mukolityczne leki i glikokortykosteroidów.

Wibroaerozol

Wibroaerozol z dodatkowym nadciśnieniem: dzięki zastosowaniu kontrolowanego, chwilowego nadciśnienia w momencie przełykania przez pacjenta, można bezinwazyjnie leczyć stany chorobowe ucha wewnętrznego (przewlekłe wysiękowe zapalenie ucha środkowego) czy dysfunkcję trąbek słuchowych. Tę unikalną funkcję wtłaczania leku w postaci aerozolu drogą trąbek słuchowych (trąbek Eustachiusza) posiada Inhalator pneumatyczny AMSA. Ponadto inhalacje za pomocą nebulizatora AMSA są bezbolesne i nieinwazyjne. Zachęcamy do zapoznania się cennik inhalacji amsa Warszawa

Wskazania do wykonania inhalacji:

  • przewlekłe zapalenie zatok,
  • patologia trąbek słuchowych (Eustachiusza),
  • zapalenie ucha środkowego.

Przeciwwskazania do wykonania inhalacji:

  • ostre zapalenie zatok,
  • trwająca ostra infekcja,
  • ostre zapalenie ucha środkowego.

Inhalacje AMSA Warszawa Inhalacje wykonujemy dorosłym oraz dzieciom współpracującym, najwcześniej od 3 roku życia. Niezbędne jest skierowanie od lekarza. 

Zapraszamy do kontaktu. +48 22 255 32 00

Nasi specjaliści

image/svg+xml

Lek. Wojciech Wadowski absolwent Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Szkolenie specjalizacyjne odbył w Oddziale Otolaryngologii Szpitala Czerniakowskiego w Warszawie.
Aktualnie pracuje na stanowisku starszego asystenta Kliniki Otolaryngologii PIM MSWIA w
Warszawie.

Dowiedz się więcej

dr n. med. Maria Makuszewska absolwentka Wydział Lekarski, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Od 2019 specjalista otorynolaryngologii. Członek Polskiego Towarzystwa Otorynolaryngologów, Chirurgów Głowy i Szyi. Bierze udział w licznych konferencjach naukowych zarówno krajowych jaki i zagranicznych dotyczących nowoczesnych osiągnięć w zakresie otolaryngologii oraz audiologii i foniatrii. Zapraszamy na konsultację.

Dowiedz się więcej

dr n. med. Andrzej Senderski

AUDIOLOG I FONIATRA, OTOLARYNGOLOG
image/svg+xml

dr n.med. Andrzej Senderski Zajmuje się diagnozą i leczeniem schorzeń związanych z zaburzeniami słuchu u dzieci i u dorosłych. Zapraszamy na konsultacje przede wszystkim dzieci od narodzin jak również dorosłych.

Dowiedz się więcej

dr n.med. Anna Piotrowska-Lorens

OTOLARYNGOLOG, AUDIOLOG I FONIATRA, EPIDEMIOLOG
image/svg+xml

Zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób uszu, gardła i krtani zarówno u dzieci jak  i dorosłych. Diagnozuje i leczy także schorzenia związane z zaburzeniami słuchu u dzieci i u dorosłych.

Dowiedz się więcej
image/svg+xml

Specjalizuje się w leczeniu chorób nosa, zatok przynosowych, gardła, krtani i uszu. Wykonuje badania endoskopowe oraz screeningowe.

Dowiedz się więcej
image/svg+xml

Specjalizuje się w leczeniu chorób nosa, zatok, gardła, krtani i uszu. Przyjmuje zarówno dzieci, jak i dorosłych. Przyjmuje dzieci od 5 r.ż.

Dowiedz się więcej

lek. Ewa Jastrzębska-Szyszko

OTORYNOLARYNGOLOG, CHIRURG GŁOWY I SZYI
image/svg+xml

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Pełniła funkcję zastępcy ordynatora Kliniki Otorynolaryngologii Centralnego Szpitala Klinicznego MSW w Warszawie.

Dowiedz się więcej

dr n. med. Ewa Orkan-Łęcka

OTOLARYNGOLOG. CHIRURG GŁOWY I SZYI
image/svg+xml

Dr n. med. Ewa Orkan-Łęcka absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Wieloletni pracownik Kliniki Otorynolaryngologii w CSK WUM przy ul. Banacha. Ponadto obroniła pracę doktorską z dziedziny audiologii z wyróznieniem.

Dowiedz się więcej

lek. Agnieszka Gutowska

OTOLARYNGOLOG, OTOLARYNGOLOG DZIECIĘCY
image/svg+xml

Lek. Agnieszka Gutowska laryngolog – absolwentka Warszawskiej Akademii Medycznej. Wieloletni pracownik Kliniki Otolaryngologii Centralnego Szpitala Klinicznego MSW. Przyjmuje zarówno dorosłych, jak i dzieci. Doświadczony specjalista otolaryngolog o empatycznym podejściu do pacjentów.

Dowiedz się więcej

lek. med. Magdalena Frąckiewicz

OTOLARYNGOLOG, OTOLARYNGOLOG DZIECIĘCY, CHIRURG GŁOWY I SZYI
image/svg+xml

Zajmuje się dziećmi i dorosłymi w zakresie leczenia zachowawczego. Ponadto wykonuje zabiegi operacyjne u dzieci w każdym wieku.

Dowiedz się więcej
image/svg+xml

Przyjmuje dzieci od 3 roku życia i dorosłych z problemami laryngologicznymi i alergologicznymi.

Dowiedz się więcej

lek. Bartosz Wachulski

OTORYNOLARYNGOLOG, CHIRURG GŁOWY I SZYI
image/svg+xml

Pomaga pacjentom z niedrożności nosa, nawracającym zapalaniem migdałków jak również diagnozuje guzy nowotworowe i nienowotworowe głowy i szyi.

Dowiedz się więcej

dr n. med. Marcin Musiatowicz

OTORYNOLARYNGOLOG, CHIRURG GŁOWY I SZYI
image/svg+xml

Przyjmuje dzieci od narodzin z problemami gardła, nosa i uszu. Wykonuje również różnego rodzaju zabiegi zarówno w znieczuleniu miejscowym jak i ogólnym.

Dowiedz się więcej

lek. Leszek Sitarz

OTORYNOLARYNGOLOG, CHIRURG GŁOWY I SZYI
image/svg+xml

Doświadczony operator w zakresie laryngologii dziecięcej. Przyjmuje dzieci od narodzin.

Dowiedz się więcej

lek. Igor Anurin

OTOLARYNGOLOG, CHIRURG GŁOWY I SZYI
image/svg+xml

Igor Aleksandrowicz Anurin - specjalista medyczny (zgodnie z systemem kwalifikacji lekarzy w Polsce i Unii Europejskiej), lekarz najwyższej kategorii z dziesięcioletnim doświadczeniem w wiodących klinikach w Warszawie. Specjalizuje się w chirurgii endoskopowej zatok, chirurgii plastycznej podniebienia miękkiego

Dowiedz się więcej

lek. Maciej Pilch

LEKARZ REZYDENT
image/svg+xml

Lek. Maciej Pilch absolwent I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Obecnie lekarz rezydent w trakcie specjalizacji z Otorynolaryngologii na Oddziale Otolaryngologii Dziecięcej UCK WUM przy ul. Żwirki i Wigury.

Dowiedz się więcej

dr n.med. Małgorzata Litwiniuk-Kosmala

OTORYNOLARYNGOLOG, CHIRURG GŁOWY I SZYI
image/svg+xml

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, doktor nauk medycznych, specjalista otorynolaryngologii. Członek Polskiego Towarzystwa Otorynolaryngologów, Chirurgów Głowy i Szyi.

Dowiedz się więcej

dr n.med. Krzysztof Cecherz

OTORYNOLARYNGOLOG, CHIRURG GŁOWY I SZYI
image/svg+xml

dr n.med. Krzysztof Cecherz doświadczonych chirurgów przeprowadzających innowacyjne mało inwazyjne zabiegi laryngologiczne m.in. metodą endoskopową.

Dowiedz się więcej
image/svg+xml

Dr n.med. Olga Sieniawska-Buccella Członek Polskiego Towarzystwa Otorynolaryngologów, Chirurgów Głowy i Szyi. Zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem chorób nosa, zatok przynosowych, bezdechu sennego, uszu, gardła i krtani, gruczołów ślinowych, nowotworów głowy i szyi. Wykonywane badania diagnostyczne i zabiegi: endoskopia uszu, jamy nosowej, gardła oraz krtani. Ponadto zajmuje się usuwaniem polipów z jamy nosowej, wycięciem znamion i drobnych zmian skórnych, brodawczaków oraz torbieli w obrębie jamy nosowej i jamy ustnej, plastyka podniebienia miękkiego, konchoplastyka (redukcja małżowin nosowych dolnych), pobieraniem wycinków z guzów/zmian w obrębie głowy i szyi.

Dowiedz się więcej
image/svg+xml Zostaw numer, oddzwonimy!