dr n. med. Andrzej Senderski

dr n. med. Andrzej Senderski

AUDIOLOG I FONIATRA, OTOLARYNGOLOG

Języki:

Przyjmuje: od 0

Otolaryngolodzy24

Dr n. med. Andrzej Senderski  laryngolog, audiolog i foniatra. Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Obronił pracę doktorską z audiologii „Słuchowe potencjały poznawcze w obiektywnej ocenie procesu rozumienia mowy”. Wieloletni pracownik Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu oraz Centrum Słuchu i Mowy w Kajetanach. Pełnił Funkcję kierownika Zakładu Epidemiologii i Badań Przesiewowych. W okresie 2011-2013 kierownik Ośrodka Audiologii Foniatrii i Otolaryngologii w Instytucie „Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie.

Zajmuje się również diagnozą i leczeniem schorzeń związanych z zaburzeniami słuchu u dzieci i u dorosłych. Ponadto jest twórcą nowatorskiej metody terapii zaburzeń słuchu: Neuroflow – Aktywny Trening Słuchowy. Jednym z rozwiązań, jakie oferujemy pacjentom, u których obserwowane są wymienione trudności, jest terapia Neuroflow – Aktywny Trening Słuchowy. Trening, dostosowany do możliwości dziecka i oparty na wynikach testów diagnostycznych, dostępny jest na platformie internetowej i w zasadniczej części odbywa się w domu, pod nadzorem jednego z rodziców (co stanowi również dodatkową wartość – umacnianie relacji interpersonalnych). Zaletą treningu jest jego aktywna forma, wymagająca od dziecka nie tylko skupienia się na otrzymywanych bodźcach, ale także reakcji zwrotnej.

Jak sam mówi: „W mojej wieloletniej pracy z dziećmi zauważyłem, że nawet zdrowe dzieci często mają problemy ze skupieniem się i dłuższym utrzymaniem uwagi na tym co słyszą – niestety wynika to po części z wyzwań i obciążeń, jakie stawia przed dzieckiem współczesny świat i jego szum informacyjny. To jak efektywnie mózg przetwarza bodźce słuchowe wpływa na łatwość przyswajania wiedzy i komunikowania się. Nie ma innej drogi by osiągnąć mistrzowski poziom w danej dziedzinie, jak regularne ćwiczenia z coraz większym poziomem trudności, ale takim który motywuje ale nie deprymuje, Tak właśnie działa nasz program.”

dr n. med. Andrzej Senderski nie przyjmuje pacjentów w ramach pakietów medycznych. Konsultacje wyłącznie odpłatne. Zapraszamy na konsultacje przede wszystkim dzieci od narodzin jak również dorosłych. UMÓW WIZYTĘ

image/svg+xml Zostaw numer, oddzwonimy!