USUWANIE POLIPÓW NOSA SHAVEREM

Usuwanie polipów nosa jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów laryngologicznych. Polipy powstają w efekcie przewlekłego stanu zapalnego w obrębie nosa, które skutkuje przerostem błon śluzowych. Bez odpowiedniej ingerencji rozrastają się one dalej, przyczyniając się do całkowitej niedrożności, a nawet utraty węchu. Współczesna laryngologia wychodzi jednak naprzeciw tego typu problemom, oferując zabieg przy użyciu shavera, czyli urządzenia ssącego zaopatrzonego w rotujące ostrze, które odcina przerośniętą tkankę.

Umów wizytę
USUWANIE POLIPÓW NOSA SHAVEREM

USUWANIE POLIPÓW NOSA WARSZAWA

Usuwanie polipów nosa jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów laryngologicznych. Polipy powstają w efekcie przewlekłego stanu zapalnego w obrębie nosa, które skutkuje przerostem błon śluzowych. Bez odpowiedniej ingerencji rozrastają się one dalej, przyczyniając się do całkowitej niedrożności, a nawet utraty węchu. Współczesna laryngologia wychodzi jednak naprzeciw tego typu problemom, oferując zabieg przy użyciu shavera, czyli urządzenia ssącego zaopatrzonego w rotujące ostrze, które odcina przerośniętą tkankę.Zabieg jest w pełni bezpieczny i należy do jednych z najnowocześniejszych w laryngologii.

DLACZEGO POWSTAJĄ POLIPY?

Chroniczny stan zapalny w obrębie zatok powoduje rozrost polipów najpierw w zatokach, a następnie w nosie. W efekcie pacjent ma znaczne trudności z oddychaniem, powonieniem, często występuje także wodnista wydzielina, która spływa po tylnej ścianie gardła. Nieleczony proces zapalny i rozrost błony śluzowej może skutkować nawet deformacją przegrody nosowej. Interwencja chirurgiczna jest niezbędna.

USUWANIE POLIPÓW NOSA SHAVEREM

Shaver jest głównym narzędziem wykorzystywanym w zabiegach nosa i zatok. Urządzenie ma działanie ssąco-tłoczące. Podczas zabiegu shaver wsysa polip do kanału ssaka, a rotujące ostrze odcinka tkankę. Dzięki temu możliwe jest nie tylko precyzyjne usunięcie przerośniętej błony śluzowej bez ryzyka uszkodzenia sąsiadujących tkanek, ale także stała obserwacja pola operacyjnego. Zabieg jest szybki i praktycznie bezbolesny. Znacznie ogranicza także krwawienie i tym samym umożliwia szybszy powrót do zdrowia Pacjenta.

Przed wykonaniem zabiegu usuwania polipów niezbędna jest konsultacja z udziałem specjalisty otolaryngologa, który zleci wykonanie dodatkowych badań, takich jak tomografia komputerowa zatok. Zabieg w naszej Poradni wykonuje dr n.med. Krzysztof Cecherz, specjalista otolaryngolog. Masz pytania, wątpliwości – zadzwoń, chętnie odpowiemy na wszelkie pytania. UMÓW WIZYTĘ

Typowe objawy polipów w nosie:

  • upośledzenie drożności nosa,
  • całkowita blokada nosa,
  • osłabienie bądź utrata węchu,
  • wyciek wodnistej wydzieliny z nosa,
  • spływanie wodnistej wydzieliny po tylnej ścianie gardła,
  • kichanie,
  • chrapanie
  • bezdech senny,
  • świąd nosa.

image/svg+xml Zostaw numer, oddzwonimy!