OPERACJE ZATOK -FESS (endoskopowe)

Operacje zatok Warszawa metodą FESS (ang. Functional Endoscopic Sinus Surgery) są najnowocześniejszą i najbardziej skuteczną metodą wyleczenia pacjenta z chronicznego zapalenia zatok w sytuacji, gdy dotychczasowe leczenie farmakologiczne oraz leczenie inhalacyjne nie przynosi rezultatu.

Umów wizytę
OPERACJE ZATOK -FESS (endoskopowe)

Endoskopowa operacja zatok przynosowych- WARSZAWA

Operacja zatok przynosowych Warszawa metodą FESS (ang. Functional Endoscopic Sinus Surgery) to nowoczesne leczenie zatok i najbardziej skuteczną metodą wyleczenia pacjenta z chronicznego zapalenia zatok w sytuacji, gdy dotychczasowe leczenie farmakologiczne oraz leczenie inhalacyjne nie przynosi rezultatu. W naszej Poradni OTOLARYNGOLODZY24 w Warszawie czeka na Państwa zespół cenionych fachowców, którzy  wiedzę i doświadczenie zdobywali w renomowanych ośrodkach polskich i zagranicznych.

CHORE ZATOKI

Chore zatoki  są zablokowane, wskutek czego dochodzi do zalegania śluzu i powstaje przewlekły stan zapalny, który prowadzi do zmian  polipowatych, mogą powstawać torbiele i inne powikłania. Najczęstszymi przyczynami powstania przewlekłych stanów zapalnych zatok obocznych nosa są defekty budowy nosa wewnętrznego, schorzenia błony śluzowej dróg oddechowych – w tym alergie i zaburzenia odporności organizmu oraz astma oskrzelowa.

Często pacjenci lekceważą pierwsze objawy zapalenia. Przewlekły nieżyt nosa i zatok przynosowych to choroba zapalna zatok Ostre zapalenie zatok może przeistoczyć się w zapalenie przewlekłe, któremu współtowarzyszą bóle głowy w okolicy nasady nosa, czoła, policzków, spływanie wydzieliny po gardle, zatkany nos lub katar trwający dłużej niż 8 tygodni. Nawroty ostrego zapalenia są jednym z najczęstszych problemów laryngologicznych. Okres zimowy to czas, kiedy jesteśmy szczególnie narażeni na infekcje zatok. Leczenie zapalenia zatok przynosowych zaczyna się od udrożnienia zatok. Czy to na pewno choroba zapalna zatok? Najprostszym i najbardziej dostępnym badaniem jest rentgen zatok przynosowych. Na podstawie badań oraz wywiadu Lekarz Otolaryngolog podejmuje decyzję kiedy postępowanie chirurgiczne jest konieczne.

METODY LECZENIA

Skuteczną, nowoczesną oraz mało inwazyjną metodą leczenia są zabiegi endoskopowe zatok przynosowych jako metoda leczenie chirurgiczne przewlekłego zapalenia. Metoda endoskopowego oczyszczania zatok pozwala znacznie skrócić czas trwania choroby. W zabiegach są wykorzystywane endoskopowe narzędzia oraz techniki endoskopowe zatok. Celem zabiegu jest usuwanie zmienionych tkanek, wszystkiego, co blokuje ujścia zatok. Wprowadzenie do praktyki endoskopowych operacji zrewolucjonizowało leczenie chorób zatok. Ponadto zabieg znacznie zwiększyło skuteczność operacji, a także znacznie zmniejszyło ból podczas zabiegu. Standardowo zabieg ten wykonuje się w znieczuleniu ogólnym, jednak możliwe jest przeprowadzenie zabiegu także w znieczuleniu miejscowym. Wykonanie zabiegu FESS w znieczuleniu miejscowym jest rzadkością. Drobne zabiegi takie jak punkcję zatok wykonuje się w znieczuleniu miejscowym.

OPERACJE ZATOK – Jak wygląda zabieg i jakie wiążą się z nim korzyści? Wskazania i przeciwwskazania do wykonania zabiegu.

Endoskopowa operacja zatok przynosowych są bezpieczną i najmniej interwencyjną metodą leczenia przewlekłego zapalenia zatok. Kluczowa przewaga zabiegu FESS nad tradycyjnymi metodami polega na jego minimalnej inwazyjności. Ponadto FESS to nowoczesne leczenie zatok. Dzięki tej technice leczenie operacyjne zatok stało się mniej inwazyjne. Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym. Dzięki użyciu endoskopu, oraz kamery chirurg widzi na monitorze stan zatok. Ponadto chirurg wykorzystuje endoskopowe narzędzia. Podczas zabiegu następuje otwarcie zatoki, wprowadzenie mikronarzędzia zatoka, usuwanie zmienionych tkanek i przywrócenie właściwego drenażu zatok. Narzędzia wprowadzane są przez otwory nosowe, a celem zabiegu jest poszerzenie ujścia zatok, które przyczynia się do przywrócenia ich prawidłowej drożności i zatrzymania przerostu błony śluzowej. Co istotne, techniki endoskopowe zatok nie pozostawia po sobie widocznych blizn. Leczenie operacyjne zatok przynosi efekty u ponad 90 proc. pacjentów.

Podczas zabiegu wykorzystujemy termoplastyczne opatrunki nosowe renomowanych producentów, które stabilizują nos i zmniejszają jego obrzęk po zabiegu. Istotny jest także komfort pacjenta po zabiegu. Pacjent po zabiegu przebywa w jedno lub dwuosobowym, klimatyzowanym pokoju i pozostaje w Klinice do następnego dnia rano. Przeciwwskazania do chirurgicznego leczenia przewlekłego zapalenia to: ogólny zły stan zdrowia pacjenta, zaburzenia krzepliwości krwi, tające infekcje o  podłożu (wirusowym, bakteryjnym, grzybiczym).

Endoskopowe leczenie zatok w Warszawie – gdzie wykonam zabieg?

Gdzie wykonać zabieg endoskopii zatok? Czy nawracające ostre zapalenia zatok mogą być skutkiem zaniedbań? Gdzie w Warszawie otrzymamy należyte wsparcie w tym zakresie? Gdzie zagwarantują mi bezpieczeństwo podczas zabiegu? Ile kosztuje zabieg FESS? Czy zabieg FESS jest bolesny? Jakie są Wskazania i przeciwwskazania do wykonania zabiegu? Balonoplastyka zatok przynosowych co to takiego? Podsumowując na te wszystkie pytania chętnie odpowiedzą nasi wykwalifikowani specjaliści. Jesteśmy profesjonalną kliniką., która świadczy usługi na najwyższym poziomie. Wysoka jakość usług, doświadczeni specjaliści, zadowoleni pacjenci. Dr n.med. Krzysztof Cecherz jest jednym z najbardziej doświadczonych chirurgów głowy i szyi. Ponadto w OTOLARYNGOLODZY24 Dr Krzysztof Cecherz jest otolaryngologiem, który przeprowadza najnowocześniejsze, mało inwazyjne zabiegi endoskopowe nosa i zatok  w  tym: endoskopowe operacje zatok, adenotonsillotomia, adenotomia, septplastyka, konchoplastyka, nowoczesne płukanie zatok. obrotowe płukanie zatok itp. Masz pytania, wątpliwości – zadzwoń, chętnie odpowiemy na wszelkie pytania. UMÓW WIZYTĘ

Korzyści z wyboru endoskopowej metody leczenie chorób zatok:

 • Otwarcie zatoki oraz Usunięcie ogniska zapalnego w małoinwazyjny sposób dzięki wykorzystaniu mikronarzędzia zatok oraz kamer.
 • Zachowanie nienaruszonych struktur anatomicznych, które nie są objęte procesem chorobowym.
 • Brak widocznych blizn pooperacyjnych.
 • Wysoka skuteczność operacji -widoczną poprawę po zabiegu obserwuje się u ponad 90 proc. pacjentów.
 • Znaczne ograniczenie bólu pooperacyjnego.
 • Krótki czas hospitalizacji.

Co nas wyróżnia?

 • Doświadczeni specjaliści z zakresu otolaryngologii.
 • Nowoczesnych metody i techniki chirurgii.
 • Krótki czas rekonwalescencji po zabiegu.
 • Rezultaty zdrowotne połączone są z doskonałymi efektami estetycznymi.
 • Zapewniamy pełną dyskrecję i komfort pacjenta.
image/svg+xml Zostaw numer, oddzwonimy!