OPERACJE ZATOK -FESS (endoskopowe)

Zabiegi operacyjne

Umów wizytę
OPERACJE ZATOK -FESS (endoskopowe)

OPERACJE ZATOK WARSZAWA

Operacje zatok Warszawa metodą FESS (ang. Functional Endoscopic Sinus Surgery) są najnowocześniejszą i najbardziej skuteczną metodą wyleczenia pacjenta z chronicznego zapalenia zatok w sytuacji, gdy dotychczasowe leczenie farmakologiczne oraz leczenie inhalacyjne nie przynosi rezultatu. W naszej Poradni operacje zatok wykonuje dr n. med. Ewa Orkan-Łęcka, specjalista otolaryngolog szczególnie ukierunkowana na tematykę rynologiczną.

OPERACJE ZATOK WARSZAWA – ZALETY

Operacje zatok Warszawa FESS są bezpieczną i najmniej inwazyjną metodą leczenia przewlekłego zapalenia zatok. Kluczowa przewaga zabiegu FESS nad tradycyjnymi metodami polega na jego minimalnej inwazyjności. Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym. Dzięki użyciu endoskopu oraz kamery chirurg widzi na monitorze stan zatok. Narzędzia wprowadzane są przez otwory nosowe, a celem zabiegu jest poszerzenie ujścia zatok, które przyczynia się do przywrócenia ich prawidłowej drożności i zatrzymania przerostu błony śluzowej. Co istotne, zabieg nie pozostawia po sobie widocznych blizn. Widoczną poprawę po zabiegu obserwuje się u ponad 90 proc. pacjentów.

Podczas zabiegu wykorzystujemy termoplastyczne opatrunki nosowe amerykańskiej marki Summit Medical, które stabilizują nos i zmniejszają jego obrzęk po zabiegu. Pacjent po zabiegu przebywa w jednoosobowym, klimatyzowanym pokoju i pozostaje w Klinice do następnego dnia rano.

image/svg+xml Zostaw numer, oddzwonimy!