Inhalacje AMSA Warszawa wykonywane są za pomocą unikalnego inhalatora laryngologicznego. Ponadto Inhalacje dla dorosłych oraz inhalacje dla dzieci. Inhalacje amsa zalecane są w leczeniu, wspomaganiu leczenia oraz profilaktyce ostrego i przewlekłego zapalenia zatok, patologii trąbek słuchowych (Eustachiusza) oraz zapalenia ucha środkowego i jego następstw.
Inhalacje amsa zalecane są naszym pacjentom w schorzeniach górnych dróg oddechowych np. w ostrym i przewlekłym zapaleniu krtani. W chorobach zatok przynosowych, dysfunkcji trąbek słuchowych i chorobach ucha środkowego. Wyniki leczenia w wysiękowym zapaleniu ucha są bardzo dobre. W wielu przypadkach takie leczenie jest alternatywą dla leczenia zabiegowego np. zabiegu założenia drenów do uszu.
Dla kogo przeznaczone leczenie inhalacyjne? Inhalacje wykonujemy dorosłym oraz dzieciom współpracującym, najwcześniej od 3 roku życia. Ponadto niezbędne jest skierowanie od lekarza.
Inhalacje za pomocą inhalacja laryngologiczna amsa – przebieg
Wytworzony aerozol jest wprawiany w wibracje i podawany Pacjentowi przez specjalną, wygodną końcówkę nosową umieszczoną szczelnie w otworach nosa. Aparat generuje cyklicznie dodatnie ciśnienie, które sygnalizowane na panelu przednim urządzenia, informuje Pacjenta o konieczności przełknięcia śliny. Skutkuje to otwarciem trąbek słuchowych (Eustachiusza) i wniknięciem aerozolu z lekiem tą drogą aż do ucha środkowego. W trakcie terapii AMSA (inhalacje wibracyjno – pulsacyjne ) można zredukować ciśnienie konieczne do otwarcia trąbek słuchowych aż o 50%. Penetracja wibroaerozolu z nadciśnieniem jest ok. 100 razy lepsza niż aerozolu wytwarzanymi zwykłymi metodami.
Inhalacje AMSA są nieinwazyjne, bezbolesne i bezpieczne. Zabieg trwa od 15 do 30 minut. W zależności od zaleceń lekarskich inhalacje mogą być przeprowadzane w cyklach 5, 10-, 15 dniowych.
Inhalacja inhalatorem amsa – przygotowanie do inhalacji.
Inhalator amsa wytwarzający wibroaerozol wykorzystywany jest do inhalacji ze wskazań lekarskich. Do zabiegu pacjent powinien być zdrowy, bez infekcji. Konieczne jest posiadanie skierowania od specjalisty. Jeśli chcesz skorzystać z inhalacji, masz pytania, wątpliwości – zadzwoń, chętnie odpowiemy na wszelkie pytania. UMÓW WIZYTĘ
Aerozoloterapia
Aerozoloterapia to wygodny i szybki sposób aplikacji środków leczniczych do dróg oddechowych. Leki stosowane metodami inhalacyjnymi działają przede wszystkim miejscowo, choć mogą również wchłaniać się do krwioobiegu poprzez śluzówkę dróg oddechowych. Obecnie dąży się w medycynie do podawania leków miejscowo, co znacznie ogranicza ich działanie w całym ustroju. Można w ten sposób ograniczyć dawkę, wyeliminować lub w znacznym stopniu ograniczyć skutki uboczne. Aerozoloterapie doskonale wpisują się w ten trend.
Aerozol powstaje wskutek rozproszenia roztworu leku w powietrzu, w tzw. nebulizatorze lub metoda ultradzwiękową. Do inhalacji stosuje się nebulizatory ultradźwiękowe.
Po podgrzaniu aerozoli do temperatury 28-37 °C powstają termoaerozole, stosowane u niemowląt, małych dzieci oraz pacjentów z chorobami alergicznymi układu oddechowego i cechami nadreaktywności drzewa oskrzelowego. Podczas inhalacji powstaje wibroaerozol w wyniku nałożenia na aerozol klasyczny fali akustycznej o częstotliwości 100 Hz. Cząstki wibroaerozolu są bardziej „ruchliwe” i lepiej penetrują górne drogi układu oddechowego. Dlatego wibroaerozol podaje się bezpośrednio do nosa, dzięki czemu trafia on do zatok, gardła i krtani. Za pomocą nebulizatora pneumatycznego najczęściej podaje się, przepisane przez lekarza, mukolityczne leki i glikokortykosteroidów.
Wibroaerozol
Wibroaerozol z dodatkowym nadciśnieniem: dzięki zastosowaniu kontrolowanego, chwilowego nadciśnienia w momencie przełykania przez pacjenta, można bezinwazyjnie leczyć stany chorobowe ucha wewnętrznego (przewlekłe wysiękowe zapalenie ucha środkowego) czy dysfunkcję trąbek słuchowych. Tę unikalną funkcję wtłaczania leku w postaci aerozolu drogą trąbek słuchowych (trąbek Eustachiusza) posiada Inhalator pneumatyczny AMSA. Ponadto inhalacje za pomocą nebulizatora AMSA są bezbolesne i nieinwazyjne. Zachęcamy do zapoznania się cennik inhalacji amsa Warszawa
Wskazania do wykonania inhalacji:
- przewlekłe zapalenie zatok,
- patologia trąbek słuchowych (Eustachiusza),
- zapalenie ucha środkowego.
Przeciwwskazania do wykonania inhalacji:
- ostre zapalenie zatok,
- trwająca ostra infekcja,
- ostre zapalenie ucha środkowego.