USUNIĘCIE MIGDAŁKÓW U DOROSŁYCH – WSKAZANIA?

W każdym przypadku wskazania do usunięcia migdałów podniebiennych powinny być rozpatrzone indywidualnie. Przed zabiegiem konieczne jest wykonanie rutynowych badań krwi oraz konsultacja u specjalisty laryngologa.
Zasadniczo, zabieg wykonuje się gdy występuje:

 • przewlekłe zapalenie migdałków
 • nawracające anginy (trzy lub więcej epizodów w ostatnim roku, pięć lub więcej epizodów w ostatnich dwóch latach, siedem lub więcej epizodów w ostatnich trzech latach)
 • nawracające ropnie okołomigdałkowe
 • choroby odogniskowe
 • uporczywe chrapanie
 • utrzymujący się nieprzyjemny zapach z ust spowodowany obfitym wytwarzaniem ropnych czopów migdałkowych
 • podejrzenie guza migdałka.

Usunięcie migdałków Warszawa – PRZEBIEG ZABIEGU:

Tonsillektomiau dorosłych przeprowadzane jest w znieczuleniu ogólnym. Migdałki podniebienne wraz z torebką są oddzielane od otaczających tkanek. Krwawienie tamuje się poprzez ucisk, podwiązanie naczyń lub elektrokoagulację. Po zabiegu pacjent ma zlecone leki przeciwbólowe i antybiotyk, przez kilka dni musi stosować dietę półpłynną. Prócz tradycyjnej metody, lekarze laryngolodzy opracowali nowoczesne sposoby przycięcia i wycięcia migdałków, które są mniej inwazyjne i powodują mniej powikłań. Jest to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów laryngologicznych wśród naszych pacjentów.

POWIEW NOWOCZESNOŚCI – ZABIEGI Z UŻYCIEM LASERA

Laser diodowy neoV980 jest nowatorskim narzędziem do mikrochirurgii. Dzięki wysokiej mocy wyjściowej oraz możliwości jej regulacji laser jest niezwykle precyzyjny, a przede wszystkim bezpieczny. To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich pacjentów, którzy chcą znacznie ograniczyć ryzyko krwawienia po zabiegu. Laser umożliwia szybsze gojenie i szybki powrót do dobrej kondycji.

JAK POMÓC SOBIE I ZARAZEM NIE ZASZKODZIĆ PO OPERACJI WYCIĘCIA MIGDAŁKÓW?

 • Nie wolno usuwać białych nalotów, które osadzają się na migdałkach po operacji. To wcale nie jest oznaka zakażenia, a włóknik, który zabliźnia ranę. Drapanie, skrobanie, a nawet intensywne dotykanie może powodować krwawienie, a co za tym idzie wydłuża czas gojenia. W najgorszym przypadku może prowadzić do zachłyśnięcia krwią.
 • Należy unikać przebywania w gorących pomieszczeniach, w saunie, solarium a także unikać nadmiernej ekspozycji na promienie słoneczne.
 • Odpoczywać, oszczędzać siły i nie wykonywać nadmiernego wysiłku fizycznego.
 • Dieta lekkostrawna, miękka,  posiłki pozbawione ostrych przypraw.
 • W pierwszych dniach po operacji należy stosować dietę płynną, półpłynną, bądź potrawy zmiksowane. Należy uważać, aby pokarm nie był gorący, wskazaną opcją jest spożywanie pokarmów zimnych, które dodatkowo znieczulą obolałe miejsce.
 • Należy stosować środki znieczulające i przeciwbólowe- one naprawdę działają i pomogą przetrwać ten bolesny okres.

Gdzie wykonam zabieg?

Zabieg mogą Państwo wykonać w naszej klinice OTOLARYNGOLODZY24 w Warszawie. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym na bloku operacyjnym naszego partnera Kliniki Promedion ul. Wóycickiego 4; 01-824 Warszawa (róg Wóycickiego i Żubrowej). Po zabiegach pacjenci przebywają w wygodnych i komfortowych pokojach. Możliwe jest wykonanie niektórych operacji w ramach ubezpieczeń w T. U. Allianz i T. U. Signa Iduna . Płatności za operacje można rozłożyć na raty za pośrednictwem firmy ratalnie.com. Masz pytania, wątpliwości związane z przeprowadzeniem zabiegu u swojego dziecka?

Zapraszamy do kontaktu: +48 517 740 432 oraz pocztą email: [email protected]