“WITAJ SZKOŁO” – SPRAWDŹ SŁUCH SWOJEGO DZIECKA!

Sprawdź słuch swojego dziecka. Czas mija nieubłaganie, koniec sierpnia to niestety koniec wakacji.  Dlatego też w każdym miejscu możemy zauważyć hasła przypominające o końcu lata. ” WITAJ SZKOŁO! ” to hasło promujące artykuły szkolne. Najmłodsi już odliczają dni do spotkania ze szkolną ławką.

Każdy rodzić pragnie jak najlepiej przygotować wyprawkę dla swojego dziecka, kupując nowy tornister, zeszyty czy strój sportowy na zajęcia z wychowania fizycznego.

Lista niezbędnych artykułów szkolnych bywa długa. Specjaliści z Poradni OTOLARYNGOLODZY24 pragną zachęcić wszystkich rodziców do wpisania na listę przygotowań szkolnych: KONTROLNE BADANIE SŁUCHU DZIECKA.

Bez zwątpienia zmysł słuchu jest jednym z ważniejszych czynników wpływających na powodzenia dzieci w nauce, dlatego tak istotna jest jego kontrola i diagnoza.

Niepokojące objawy, które powinny skłonić rodzica do wykonania badania słuchu u dziecka to:

  • częste infekcje uszu
  • przerost trzeciego migdałka
  • opóźniony rozwój mowy, bądź regres w rozwoju mowy/niewielkie postępy w terapii logopedycznej
  • nieprawidłowe wyniki przesiewowego badania słuchu w szkole, bądź sugestie wychowawców, że dziecko nie reaguje na polecenia/dopytuje.
  • problemy z nauką

Trening słuchowy – NEUROFLOW

Neuroflow zawiera ćwiczenia rozumienia mowy w obecności różnych bodźców zagłuszających. Od przyjemnych jak śpiew ptaków poprzez neutralne rozmowy wielu osób, aż do denerwujących jak dźwięk elektrycznej szczoteczki do zębów.
Ponadto badania wykazały, że program Neuroflow usprawnia rozumienie zdań złożonych, dłuższych poleceń, poprawia ukierunkowanie uwagi słuchowej i wydłuża pamięć słuchową. Tym samym trening NEUROFLOW przekłada się na lepsze rozumienie mowy w hałasie. Bogactwo języka naturalnego zawartego w ćwiczeniach oraz włączenie do ćwiczeń języka literackiego niezależnie od poprawy przetwarzania słuchowego usprawnia również procesy językowe. Wspólne zajęcia, w czasie których dziecko wspólnie z rodzicem ćwiczy rozumienie tekstów. Dziecko słucha opowiadań, wierszy, baśni, odpowiada na pytania oraz ma możliwość rozmowy na temat słyszanych treści. Tym samym poprawia umiejętności komunikacyjne, umiejętność uważnego słuchania oraz nadawania komunikatów – umiejętności tak ważne w nauce w szkole. Dowiedz się więcej…

Prosimy o wcześniejszą rejestrację tel. (+48) 22 150 18 29 lub napisz: [email protected]. Masz pytania, wątpliwości – zadzwoń, chętnie odpowiemy na wszelkie pytania. UMÓW WIZYTĘ

PORADNIA SPECJALISTYCZNA OTOLARYNGOLODZY24 UL. WOŁOSKA 18, 02-675 WARSZAWA MOKOTÓW