Tonsyllektomia usunięcie migdałków podniebiennych

Tonsillektomia usunięcie migdałków u dorosłych – bóle gardła i inne dolegliwości związane z przerostem migdałków, a także ewentualną konieczność ich usunięcia, kojarzymy głównie z dziećmi.Tymczasem ten problem laryngologiczny dotyczy osób w każdym wieku. Skuteczne rozprawienie się z chorymi migdałkami jest konieczne nie tylko ze względu na komfort życia, ale i możliwe poważne powikłania w narządach odległych, na przykład w sercu.Każdy z nas słyszał o migdałkach, większość kojarzy je jednak tylko z migdałkami podniebiennymi widocznymi po bokach języka, jednakże okazuje się że mamy ich dużo więcej. Możemy wymienić następujące rodzaje migdałków:

Ze względu na swoją lokalizacja migdałków i układ – otaczający początkowy odcinek drogi oddechowej i pokarmowej – zostały nazwane pierścieniem chłonnym Waldeyera.

Wycięcie migdałków u dorosłych, tonsillektomia jest rutynowym zabiegiem chirurgicznym pozwalającym trwale rozwiązać problem przewlekłego ich zapalenia. Nie jest zupełnie pozbawiony negatywnych stron, ale na pewno rozwiązuje problem skutecznie. Zabieg wycięcia migdałków przeprowadzany jest w warszawskiej klinice.

Wskazania do zabiegu usunięcia migdałków:

Ponadto w każdym przypadku wskazania do wykonania zabiegu usunięcia migdałów podniebiennych powinny być rozpatrzone indywidualnie. Niezbędna jest kwalifikacja do zabiegu. Przed zabiegiem konieczne jest wykonanie rutynowych badań krwi oraz konsultacja u specjalisty laryngologa.
Zasadniczo, zabieg wykonuje się gdy występuje:

 • przewlekłe zapalenie migdałków, nawracające zapalenie
 • nawracające anginy, infekcje górnych dróg oddechowych (trzy lub więcej epizodów w ostatnim roku, pięć lub więcej epizodów w ostatnich dwóch latach, siedem lub więcej epizodów w ostatnich trzech latach)
 • ropień okołomigdałkowy
 • choroby odogniskowe
 • przerost migdałków
 • uporczywe chrapanie, bezdech senny
 • utrzymujący się nieprzyjemny zapach z ust spowodowany obfitym wytwarzaniem ropnych czopów migdałkowych
 • podejrzenie guza migdałka -nowotwór migdałka podniebiennego

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu:

 • ogólny zły stan zdrowia pacjenta
 • zaburzenia krzepliwości krwi,
 • trwająca infekcja,
 • rozszczep podniebienia miękkiego.

Usunięcie migdałków Warszawa – PRZEBIEG ZABIEGU:

Tonsillektomia zabieg usuwania migdałków przeprowadzane jest w znieczuleniu ogólnym. Migdałki wraz z torebką są oddzielane od otaczających tkanek. Krwawienie tamuje się poprzez ucisk, podwiązanie naczyń lub elektrokoagulację. Po zabiegu pacjent ma zlecone leki przeciwbólowe i antybiotyk, przez kilka dni musi stosować dietę półpłynną. Prócz tradycyjnej metody, lekarze laryngolodzy opracowali nowoczesne sposoby przycięcia i wycięcia migdałków, które są mniej inwazyjne i powodują mniej powikłań. Jest to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów laryngologicznych wśród naszych pacjentów.

JAK POMÓC SOBIE I ZARAZEM NIE ZASZKODZIĆ PO OPERACJI WYCIĘCIA MIGDAŁKÓW?

 • Nie wolno usuwać białych nalotów, które osadzają się na migdałkach po operacji. To wcale nie jest oznaka zakażenia, a włóknik, który zabliźnia ranę. Drapanie, skrobanie, a nawet intensywne dotykanie może powodować krwawienie, a co za tym idzie wydłuża czas gojenia. W najgorszym przypadku może prowadzić do zachłyśnięcia krwią.
 • Należy unikać przebywania w gorących pomieszczeniach, w saunie, solarium a także unikać nadmiernej ekspozycji na promienie słoneczne.
 • Odpoczywać, oszczędzać siły i nie wykonywać nadmiernego wysiłku fizycznego.
 • Dieta lekkostrawna, miękka,  posiłki pozbawione ostrych przypraw.
 • W pierwszych dniach po operacji należy stosować dietę płynną, półpłynną, bądź potrawy zmiksowane. Należy uważać, aby pokarm nie był gorący, wskazaną opcją jest spożywanie pokarmów zimnych, które dodatkowo znieczulą obolałe miejsce.
 • Należy stosować środki znieczulające i przeciwbólowe- one naprawdę działają i pomogą przetrwać ten bolesny okres.

Tonsillektomia z użyciem lasera oraz z usuwanie migdałków metodą bizact

Lekarze wykonujący operację tonsillektomii tradycyjnie lub laserem diodowym. Wykonujemy również zabieg usuwanie migdałków metodą bizact. Ponadto Laser diodowy neoV980 jest nowatorskim narzędziem do mikrochirurgii. Dzięki wysokiej mocy wyjściowej oraz możliwości jej regulacji laser jest niezwykle precyzyjny, a przede wszystkim bezpieczny. To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich pacjentów, którzy chcą znacznie ograniczyć ryzyko krwawienia po zabiegu. Dlatego laserowe usunięcie migdałków podniebiennych umożliwia szybsze gojenie i szybki powrót do dobrej kondycji. UMÓW WIZYTĘ kwalifikacyjną.

Gdzie wykonam zabieg? Koszt wycięcia migdałków

Zabieg mogą Państwo wykonać w naszej klinice OTOLARYNGOLODZY24 w Warszawie. Ponadto zabieg jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym na bloku operacyjnym naszego partnera Kliniki Promedion ul. Wóycickiego 4; 01-824 Warszawa (róg Wóycickiego i Żubrowej). Po zabiegach pacjenci przebywają w wygodnych i komfortowych pokojach. Możliwe jest wykonanie niektórych operacji w ramach ubezpieczeń w T. U. Allianz i T. U. Signa Iduna . Usunięcie migdałków cena. Płatności za operacje można rozłożyć na raty za pośrednictwem firmy ratalnie.com. Masz pytania, wątpliwości związane z przeprowadzeniem zabiegu u swojego dziecka?

Zapraszamy do kontaktu: +48 517 740 432 oraz pocztą email: [email protected]