Wycięcie migdałków

Wycięcie migdałków Warszawa

Wycięcie migdałków u dorosłych, tonsillektomia jest rutynowym zabiegiem chirurgicznym pozwalającym trwale rozwiązać problem przewlekłego ich zapalenia. Nie jest zupełnie pozbawiony negatywnych stron, ale na pewno rozwiązuje problem skutecznie.

Wycięcie migdałków u dorosłych – wskazania?

W każdym przypadku wskazania do usunięcia migdałów podniebiennych powinny być rozpatrzone indywidualnie. Przed zabiegiem konieczne jest wykonanie rutynowych badań krwi oraz konsultacja u specjalisty laryngologa.
Zasadniczo, zabieg wykonuje się gdy występuje:

 • przewlekłe zapalenie migdałków
 • nawracające anginy (trzy lub więcej epizodów w ostatnim roku, pięć lub więcej epizodów w ostatnich dwóch latach, siedem lub więcej epizodów w ostatnich trzech latach)
 • nawracające ropnie okołomigdałkowe
 • choroby odogniskowe
 • uporczywe chrapanie
 • utrzymujący się nieprzyjemny zapach z ust spowodowany obfitym wytwarzaniem ropnych czopów migdałkowych
 • podejrzenie guza migdałka.
 • Tonsillektomia – przebieg zabiegu:

  Wycięcie migdałków u dorosłych przeprowadzane jest w znieczuleniu ogólnym. Migdałki podniebienne wraz z torebką są oddzielane od otaczających tkanek. Krwawienie tamuje się poprzez ucisk, podwiązanie naczyń lub elektrokoagulację. Po zabiegu pacjent ma zlecone leki przeciwbólowe i antybiotyk, przez kilka dni musi stosować dietę półpłynną. Prócz tradycyjnej metody, lekarze laryngolodzy opracowali nowoczesne sposoby przycięcia i wycięcia migdałków, które są mniej inwazyjne i powodują mniej powikłań. Jest to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów laryngologicznych wśród naszych pacjentów.
  zabiegi z użyciem lasera

  Powiew nowoczesności – zabiegi z użyciem lasera

  Laser diodowy neoV980 jest nowatorskim narzędziem do mikrochirurgii. Dzięki wysokiej mocy wyjściowej oraz możliwości jej regulacji laser jest niezwykle precyzyjny, a przede wszystkim bezpieczny. To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich pacjentów, którzy chcą znacznie ograniczyć ryzyko krwawienia po zabiegu. Laser umożliwia szybsze gojenie i szybki powrót do dobrej kondycji.

  Jak pomóc sobie i zarazem nie zaszkodzić po operacji wycięcia migdałków?

 • Nie wolno usuwać białych nalotów, które osadzają się na migdałkach po operacji. To wcale nie jest oznaka zakażenia, a włóknik, który zabliźnia ranę. Drapanie, skrobanie, a nawet intensywne dotykanie może powodować krwawienie, a co za tym idzie wydłuża czas gojenia. W najgorszym przypadku może prowadzić do zachłyśnięcia krwią.
 • Należy unikać przebywania w gorących pomieszczeniach, w saunie, solarium a także unikać nadmiernej ekspozycji na promienie słoneczne.
 • Odpoczywać, oszczędzać siły i nie wykonywać nadmiernego wysiłku fizycznego.
 • Dieta lekkostrawna, miękka,  posiłki pozbawione ostrych przypraw.
 • W pierwszych dniach po operacji należy stosować dietę płynną, półpłynną, bądź potrawy zmiksowane. Należy uważać, aby pokarm nie był gorący, wskazaną opcją jest spożywanie pokarmów zimnych, które dodatkowo znieczulą obolałe miejsce.
 • Należy stosować środki znieczulające i przeciwbólowe- one naprawdę działają i pomogą przetrwać ten bolesny okres.
 • Zobacz także:
  Badanie polisomnograficzne
  Badania słuchu
  Centralne testy słuchowe
  Chrapanie
  Leczenie chrapania
  Fiberoskopia
  Operacje zatok FESS
  Przycięcie migdałków podniebiennych
  Brodawczaki krtani
  Rak krtani
  Szumy uszne
  Krzywa przegroda nosowa

  FORMULARZ KONTAKTOWY

  Komentarze

  PORADNIA Aleja Rzeczypospolitej 1 WARSZAWA - WILANÓW
  ZABIEGI (+48) 600 258 201 [email protected]
  rejestracja ogólna (+48) 22 490 21 05
  registration English (+48) 22 490 21 025
  регистрация Pусский (+48) 784 750 441

  © 2018 WideMedCare Sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone.