LECZENIE CHRAPANIA

Jak się wyleczyć z chrapania? Ile kosztuje leczenie chrapania? Do jakiego lekarza udać się z chrapaniem? Pacjenci borykający się z problemem często szukają odpowiedzi na powyższe pytania.

Umów wizytę
LECZENIE CHRAPANIA

Skuteczne leczenie chrapania WARSZAWA

Chrapanie a bezdech senny. Do najczęstsze przyczyny chrapania zaliczamy wiotkie podniebienie, krzywa przegroda nosowa, przerost migdałków, niedrożność dróg oddechowych. Bardzo często chrapaniu towarzyszy bezdech senny, czyli zatrzymanie oddechu. Żeby rozpoznać obturacyjny bezdech senny, który jest najbardziej niebezpieczną przyczyną chrapania, bądź zróżnicować go z innymi schorzeniami, musimy wykonać badania diagnostyczne. Diagnostyka chrapania oraz diagnostyka bezdechu sennego – badania ukażą nam przyczynę dolegliwości. Szeroki panel badań nie zawsze jest konieczny, ale pomocny w dokładnym zlokalizowaniu problemu rozpoznania bezdechu sennego. Jest to bardzo istotne w procesie leczenia chrapania. Gdy chrapaniu towarzyszy bezdech, wykorzystuje się zakładany na noc aparaty oddechowe CPAP. Skuteczna metoda leczenia laserowego zabiegi na chrapanie.

Bezkrwawe leczenie chrapania WARSZAWA – CO POWINNIŚMY WYKONAĆ?

 • Ocenę endoskopową górnych dróg oddechowych- za pomocą wziernika i pod znieczuleniem ocenia się ich drożność,przepływ powietrza,
 • Tomografię komputerową głowy i szyi, która umożliwia uzyskanie obrazu z całego obszaru, pozwala zlokalizować anatomiczne anomalie oraz guzy.
 • Badanie poligraficzne, nieinwazyjne, którego celem jest rozpoznanie zespołu bezdechów sennych.
 • Badanie endoskopowe gardła w czasie snu farmakologicznego, pozwala nam ocenić jak zachowują się mięśnie górnych dróg oddechowych podczas naturalnego dla snu zwiotczenia.
 • Badanie ApneaGraph umożliwiające określenie miejsca upośledzenia drożności górnych dróg oddechowych będących przyczyną chrapania.

NOWOŚĆ ! Wideofiberoskopia we śnie farmakologicznym – to badanie przeprowadzane w znieczuleniu ogólnym, w trakcie którego lekarz monitoruje oddech pacjenta i wykrywa ewentualne nieprawidłowości. To szybkie i skuteczne badanie wykonywane na sali operacyjnej, które pozwala na postawienie jednoznacznej diagnozy, a tym samym skraca proces leczenia chrapania. W celu umówienia się na badanie prosimy o kontakt telefoniczny pod nr tel. 22 255 32 00.

Zabiegowe leczenie chrapania. Na podstawie wyników powyższych badań lekarz określa czy mamy do czynienia z problemem chrapania, czy z bezdechem. W przypadku chrapania obecnie dysponujemy gamą stosunkowo prostych i bezpiecznych zabiegów chirurgicznych, w znacznym stopniu likwidujących tą dolegliwość i zwiększających komfort życia pacjenta. Laserowe leczenie chrapania pozwala na małoinwazyjne bezkrwawe leczenie chrapania. Laserowe leczenie chrapania jest zabiegiem mniej inwazyjnym, bezbolesnym, i nie wymaga znieczulenia, rekonwalescencji ani dodatkowego przygotowania. Rekonwalescencja po zabiegu leczenia chrapania zazwyczaj przebiega stosunkowo łagodnie.

Jakie zabiegi na chrapanie? Poradni leczenia chrapania OTOLARYNGOLODZY24- Zabiegi na chrapanie.

W przypadku przewlekłego chrapania kluczowe jest rozpoznanie przyczyny. Metody zabiegowe to jedna z metod leczenia bezdechu sennego. Poprawa objawów bezdechu sennego. Jeśli chodzi o skuteczne leczenie chrapania Warszawa wyróżniamy następujące metody leczenia:

 • leczenie chirurgiczne zaburzeń drożności nosa (operacje przegrody nosa, zatok przynosowych, konchoplastyka czyli zmniejszanie małżowin nosowych dolnych, )
 • Operacje usztywniające podniebienie miękkie ( podśluzówkowa koagulacja podniebienia, plastyka podniebienia, skrócenie długiego języczka, plastyka podniebienia falami radiowymi(RF), diatermia radiofalowa )
 • Operacje zmniejszające upośledzenie drożności gardła (uwulopalatoplastyka czyli plastyka podniebienia miękkiego i języczka, usunięcie migdałków podniebiennych i/lub migdałka gardłowego

Koszt leczenia chrapania.Poznaj koszt zabiegowego leczenia chrapania. Mało inwazyjna technika pomocna w usuwaniu chrapania. Bardzo często zabiegi na chrapanie nie wymagają specjalnych przygotowań. Zapraszamy do Naszej poradni leczenia chrapania OTOLARYNGOLODZY24 w Warszawie. UMÓW WIZYTĘ i poznaj koszt leczenia chrapania. Należy pamiętać że są wskazania leczenia chrapania, lecz istnieją pewne przeciwwskazania leczenia chrapania uniemożliwiające zabiegi na chrapanie. Przeciwwskazania leczenia chrapania zabiegowego to: ogólny zły stan zdrowia pacjenta, infekcje (bakteryjne, wirusowe, grzybicze). Rekonwalescencja po zabiegu leczenia chrapania jest stosunkowo łagodna. Bezdech senny i zdrowie.

Profilaktyka chrapania

Jak przestać chrapać ? Do głównych przyczyn chrapania należy otyłość. Istotna jest także zmiana stylu życia unikanie spożywania alkoholu, zaprzestanie palenia tytoniu. Ponadto dbanie o jakość snu. Domowe sposoby na chrapanie wskazane jest spanie na płaskiej poduszce, unikanie spania na wznak. Domowe sposoby na chrapanie to także odpowiednie nawilżenie powietrza. Gdy tylko zauważymy, że problem chrapania nas dotyczy należy udać się do specjalisty. Skutki chrapania dotyczą nie tylko osoby chrapiącej, ale również jej bliskich. Skutki chrapania to: zmęczenie, senność, rozdrażnienie, bóle głowy i problemy z koncentracją. Przede wszystkim chrapanie stanowi niebezpieczeństwo dla zdrowia chrapiącego. Dlatego też należy leczyć tę dolegliwość. Skuteczną metoda leczenia są zabiegi na chrapanie. Dlatego tak ważna jest zmiana stylu życia. Taśmy klejące na chrapanie. Czy jest sens w takim leczeniu? Metody zabiegowe niwelują skutki bezdechu sennego. Masz pytania, wątpliwości – zadzwoń, chętnie odpowiemy na wszelkie pytania. UMÓW WIZYTĘ lub zadzwoń (+48) 22 255 32 00

wskazania leczenia chrapania najczęstsze przyczyny

 • wiotkie i wydłużone podniebienie miękkie,
 • przerost migdałków podniebiennych,
 • przerost lub obrzęk małżowin nosowych,
 • przerost nasady języka lub języczka,
 • skrzywienie przegrody nosowej,
 • polipy nosa.

image/svg+xml Zostaw numer, oddzwonimy!