LECZENIE CHRAPANIA

Jak się wyleczyć z chrapania?
Ile kosztuje leczenie chrapania?
Do jakiego lekarza udać się z chrapaniem? Pacjenci borykający się z problemem często szukają odpowiedzi na powyższe pytania.

Umów wizytę
LECZENIE CHRAPANIA

LECZENIE CHRAPANIA WARSZAWA

Żeby rozpoznać obturacyjny bezdech senny, który jest najbardziej niebezpieczną przyczyną chrapania, bądź zróżnicować go z innymi schorzeniami, musimy wykonać badania diagnostyczne. Ukażą nam one przyczynę dolegliwości. Szeroki panel badań nie zawsze jest konieczny, ale pomocny w dokładnym zlokalizowaniu problemu.

LECZENIE CHRAPANIA WARSZAWA – CO POWINNIŚMY WYKONAĆ?

  • Ocenę endoskopową górnych dróg oddechowych- za pomocą wziernika i pod znieczuleniem ocenia się ich drożność.
  • Tomografię komputerową głowy i szyi, która umożliwia uzyskanie obrazu z całego obszaru, pozwala zlokalizować anatomiczne anomalie oraz guzy.
  • Badanie poligraficzne, nieinwazyjne, którego celem jest rozpoznanie zespołu bezdechów sennych.
  • Badanie endoskopowe gardła w czasie snu farmakologicznego, pozwala nam ocenić jak zachowują się mięśnie górnych dróg oddechowych podczas naturalnego dla snu zwiotczenia.
  • Badanie ApneaGraph umożliwiające określenie miejsca upośledzenia drożności górnych dróg oddechowych będących przyczyną chrapania.

NOWOŚĆ ! Wideofiberoskopia we śnie farmakologicznym – to badanie przeprowadzane w znieczuleniu ogólnym, w trakcie którego lekarz monitoruje oddech pacjenta i wykrywa ewentualne nieprawidłowości w drogach oddechowych. To szybkie i skuteczne badanie wykonywane na sali operacyjnej, które pozwala na postawienie jednoznacznej diagnozy, a tym samym skraca proces leczenia chrapania.

W celu umówienia się na badanie prosimy o kontakt telefoniczny pod nr tel. 22 255 32 00.

Na podstawie wyników powyższych badań lekarz określa czy mamy do czynienia z problemem chrapania, czy z bezdechem sennym. W przypadku chrapania obecnie dysponujemy gamą stosunkowo prostych i bezpiecznych zabiegów chirurgicznych, w znacznym stopniu likwidujących tą dolegliwość i zwiększających komfort życia pacjenta. Jeśli chodzi o leczenie chrapania Warszawa wyróżniamy następujące metody:

  • Leczenie zaburzeń drożności nosa (operacje przegrody nosa, zatok przynosowych, konchoplastyka czyli zmniejszanie małżowin nosowych dolnych)
  • Operacje usztywniające podniebienie miękkie (wszczepienie implantów Pillar® , podśluzówkowa koagulacja podniebienia, plastyka podniebienia, skrócenie długiego języczka)
  • Operacje zmniejszające upośledzenie drożności gardła (uwulopalatoplastyka czyli plastyka podniebienia miękkiego i języczka, usunięcie migdałków podniebiennych i/lub migdałka gardłowego

image/svg+xml Zostaw numer, oddzwonimy!