Anestezjolog

Anestezjolog

anestezjolog

Wielu pacjentów przygotowujących się do operacji myśli o anestezjologu jako tym lekarzu w masce, który sprawia, że idziemy spać na początku i budzimy się gdy jest już po wszystkim. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego jak wiele czynności anestezjolog musi wykonać w międzyczasie.

Anestezjolog pełni kluczową rolę w sali operacyjnej, podejmując decyzje mające na celu zabezpieczenie i regulację wszystkich funkcji życiowych. Jest tym, na którym spoczywa (oprócz znieczulania pacjenta) zadanie diagnozowania i leczenia każdego problemu medycznego, wynikłego podczas operacji i w okresie pooperacyjnym. Rola anestezjologów jest szeroka i wykracza zdecydowanie poza salę operacyjną. Anestezjolodzy są ekspertami w leczeniu bólu, pomagając przeżyć w komforcie pacjentom cierpiącym na zespoły bólowe w przebiegu wielu chorób przewlekłych (np. w chorobach nowotworowych). Ponadto zajmują się prowadzeniem oddziałów intensywnej terapii, w których za pomocą zaawansowanych metod i urządzeń leczeni są pacjenci z niewydolnością wielu organów i układów: oddechowego, krążenia, nerek czy pacjenci w śpiączce.

Anestezjolog

Przed każdym za biegiem operacyjnym anestezjolog spotyka się z pacjentem a także rodzicami pacjenta w przypadku operacji u dzieci, w celu zgromadzenia wszystkich ważnych dla przebiegu leczenia informacji. Zadawane są szczegółowe pytania na temat stanu zdrowia, współistniejących chorób przewlekłych, zażywanych leków, alergii czy przebytych operacji. Analizowane są badania diagnostyczne, które pacjent wykonał przed zabiegiem oraz konsultacje innych lekarzy specjalistów, aby ocenić ryzyko znieczulenia i operacji i zaplanować właściwe najkorzystniejsze dla pacjenta i najbezpieczniejsze postępowanie anestezjologiczne. Wybór metody znieczulenia jest często wynikiem konsensusu pomiędzy lekarzem i pacjentem i każdorazowo pacjent musi wyrazić pisemną zgodę na wybrane postępowanie. Zgoda na znieczulenie może być podpisana po dokładnym poinformowaniu pacjenta o rodzaju, skutkach ubocznych i możliwych powikłaniach konkretnego znieczulenia.

Poznaj naszych specjalistów – czytaj więcej

Sprawdź, w jaki sposób znieczulamy dzieci do zabiegu – szczegóły wyjaśnia dr Dominik Doliński, specjalista anestezjologii i intensywnej terapii:
Znieczulenie ogólne u dziecka – WIDEO

Zobacz także:
Badanie poligraficzne
Badania słuchu
Centralne testy słuchowe
Chrapanie
Leczenie chrapania
Fiberoskopia
Operacje zatok FESS
Przycięcie migdałków podniebiennych
Wycięcie migdałków
Brodawczaki krtani
Rak krtani
Szumy uszne

  Formularz kontaktowy

  PORADNIA Otolaryngolodzy24 ul. Wołoska 18 (Curtis Plaza), 02-675 Warszawa
  rejestracja ogólna (+48) 22 255 32 00
  Zabiegi (+48) 517 740 432 [email protected]
  registration English (+48) 22 255 32 00

  © 2023 Otolaryngolodzy24 Sp. z o. o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

  close
  Potrzebujesz więcej informacji?
  Oddzwonimy do Ciebie

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora jedynie do kontaktu ze mną.
   Zostaw numer
   oddzwonimy!
   Rejestracja
   Wyślij zapytanie
   na interesujący Cię temat...


    Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Otolaryngolodzy24 Sp. z o. o. ul. Wołoska 18, 02-675 Warszawa) jedynie do kontaktu ze mną.