Audiometria tonalna wysokoczęstotliwościowa przebieg badania

Z przyjemnością informujemy że w Naszej Poradni OTOLARYNGOLODZy24 w Warszawie mogą Państwo wykonać badanie – AUDIOMETRIA WYSOKOCZĘSTOTLIWOŚCIOWA. Badanie Audiometria wysokoczęstotliwościowa to  badanie subiektywne mające za zadanie ocenę progu słyszenia w poszerzonym zakresie do 16 kHz. Badanie jest zupełnie bezbolesne i nieinwazyjne. Moment, w którym pacjent usłyszy pierwszy słyszalny dźwięk, sygnalizuje za pomocą przycisku. Ponadto badania trwa około 20-30 minut. Na podstawie wyniku badania pacjenta lekarz ocenia prawidłowość słyszenia dźwięków o wysokich częstotliwościach. Jeżeli audiometria wysokich częstotliwości wskaże na niedosłuch, lekarz wyznacza dalszy kierunek postępowania.

Wskazania do audiometrii wysokoczęstotliwościowej:

  • PODEJRZENIE WADY SŁUCHU,
  • DZIECI Z GRUPY RYZYKA Z PRZEBYTĄ W ŻYCIU PŁODOWYM RÓŻYCZKĄ,
  • OCENA JAKOŚCIOWA SZUMÓW USZNYCH,
  • NAGŁA GŁUCHOTA

To badanie słuchu można wykonać zarówno u dzieci ( gdy są w stanie współpracować z lekarzem), jak i u dorosłych osób narażonych na działanie czynników zaburzających prawidłowe funkcjonowanie narządu słuchu. Przeprowadzenie badania nie wymaga żadnych przygotowań ze strony pacjenta.

Zastosowanie audiometrii wysokich częstotliwości w diagnostyce nagłego niedosłuchu

Nagła głuchota często występujące niezależnie lub równolegle z szumami usznymi. Rozpoznanie nagłej głuchoty następuje gdy obserwujemy pogorszenie progu słyszenia. U osób zawodowo posługujących się słuchem ( muzyków aktorów, śpiewaków) nawet mniejszy ubytek słuchu, może powodować znaczny dyskomfort w pracy zawodowej. Badanie audiometrii wykorzystywane jest w profilaktyce uszkodzeń słuchu, jak również w diagnostyce osób narażonych na pracę w hałasie. przemysłowe działanie hałasie.

Audiometria tonalna wysokoczęstotliwościowa przebieg badania

Ponadto na badanie zapraszamy dzieci i dorosłych. Pacjenci powyżej 4 roku życia, którzy potrafią współpracować. Wynik dostępny bezpośrednio po badaniu. Na badanie nie jest wymagane skierowanie. Zapraszamy również na inne badania słuchu. DOWIEDŹ SIĘ WIĘCEJ . W celu umówienia się na badanie uprzejmie prosimy o kontakt telefoniczny z recepcją pod nr. 22 255 32 00. Zapraszamy na konsultacje do Naszych specjalistów UMÓW WIZYTĘ. Dowiedź się więcej: (+48) 22 255 32 00 lub napisz: [email protected].