CZYM SĄ MAŁŻOWINY NOSOWE?

Konchoplastyka celon Małżowiny nosowe są to struktury znajdujące się na bocznej ścianie jam nosa. Rozróżnia się małżowinę dolną, środkową, górną, a niekiedy także najwyższą. Małżowina nosowa dolna jest odrębną kością, natomiast pozostałe są elementami kości sitowej. Błona śluzowa małżowin nosowych są pokryte błoną śluzową, dzięki której w nosie zachodzą procesy nawilżania, ogrzewania oraz oczyszczania wdychanego powietrza, dzieje się to poprzez fizjologiczny, naprzemienny wzrost powierzchni błony śluzowej małżowin.

KIEDY KONIECZNA JEST KOREKCJA MAŁŻOWIN NOSOWYCH?

W pewnych przypadkach dochodzi do dysfunkcji małżowin, co może powodować nieprzyjemne dla pacjenta dolegliwości. Najczęściej spotykanymi dolegliwościami związanymi z dysfunkcją małżowin dolnych mogą być zaburzenia węchu, niedrożność nosa, przewlekły katar, chrapanie.  Przerost małżowin powodujący dysfunkcji w obrębie ich tkanek. Konchoplastyka to chirurgiczne zmniejszenie masy przerośnięte małżowiny nosowe.

Przebieg zabiegu plastyka małżowin nosowych – Konchoplastyka Celon

Zabieg konchoplastyki polegający na zastosowaniu metody koblacji-Celon polega na zastosowaniu zjawiska drobnego przewodzenia prądu wysokiej częstotliwości przez zjonizowany argon. Jest to jedna z metod leczenia przewlekły nieżyt nosa przez korektę przerośniętych  i powiększonych małżowin nosa. Zmniejszenie małżowin nosowych ile trwa zabieg? Czas trwania zabiegu konchoplastyki to 20-30 minut. Zabieg koblacji-celon ten może być przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym lub zabieg w znieczuleniu ogólnym;

Ponadto zabieg koblacji-celon może towarzyszyć niewielkie krwawienie, które ustępuje samoistnie. Po zabiegu może pojawić się uczucie zatkania nosa oraz wodnisty wyciek z nosa, odpowiedzialny jest za to odczynowy obrzęk błony śluzowej. Dolegliwości ustępują po ok. tygodniu. Po zabiegu korekcji małżowin nosowych zaleca się odpoczynek, unikanie wydmuchiwania nosa oraz płukanie nosa wodą morską lub solą fizjologiczną. Efekty plastyki małżowin nosowych ocenia się po kilku tygodniach. Redukcja objętości małżowin nosowych. Skutki uboczne zdarzają się bardzo rzadko, jednak mogą się pojawić. Najczęściej są to krwawienia.

Masz pytania, wątpliwości – zadzwoń, chętnie odpowiemy na wszelkie pytania. Konieczna jest konsultacja kwalifikacyjna UMÓW WIZYTĘ Poznaj nasze inne zabiegi laryngologiczne – endoskopowa operacja zatoki przynosowe. Konchoplastyka celon-zmniejszenie małżowin nosowych zabieg przeprowadza chirurg głowy i szyi Umów się na konsultację kwalifikacyjną