dr n. med. Maria Makuszewska
Przyjmuje: od 8 roku życia
dr n. med. Maria Makuszewska absolwentka Wydział Lekarski, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Od 2019 specjalista otorynolaryngologii. Członek Polskiego Towarzystwa Otorynolaryngologów, Chirurgów Głowy i Szyi. Ponadto Członek Zarządu Mazowieckiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Otorynolaryngologów, Chirurgów Głowy i Szyi na kadencję 2020-2022 i 2022-2024. Członek Stowarzyszenia Wspierania Laryngologii od 2016 roku. Zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem chorób uszu, a w szczególności zapalenia ucha zewnętrznego, ostre i przewlekłe zapalenia ucha środkowego.Diagnostyka i leczenie niedosłuchu. Diagnostyka i leczenie dysfunkcji trąbki słuchowej. Ostre i przewlekłe zapalenia jamy ustnej i gardła. Choroby migdałków podniebiennych. Zapalenia krtani. Choroby ślinianek. Ponadto leczy zapalenie błony śluzowej nosa i zatok przynosowych. Wykonywane badania diagnostyczne i zabiegi: endoskopia uszu, jamy nosowej, gardła oraz krtani. Bierze udział w licznych konferencjach naukowych zarówno krajowych jaki i zagranicznych dotyczących nowoczesnych osiągnięć w zakresie otolaryngologii oraz audiologii i foniatrii. Zapraszamy na konsultację UMÓW WIZYTĘ
dr n. med. Maria Makuszewska konsultuje pacjentów od 8 r.ż.
Doświadczenie zawodowe:
- Lekarz – rezydent: 2010-2015 Oddział Otorynolaryngologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Białymstoku.
- 2015-2018 Klinika Otorynolaryngologii Uniwersyteckie Centrum Kliniczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
- od 2018 Katedra i Klinika Otorynolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na stanowisku Asystent a następnie Adiunkt
- Stopień doktora nauk medycznych uzyskała w 2014 rok na podstawie pracy doktorskiej pt. „Czynniki wzrostu w procesie gojenia perforacji błony bębenkowej”.
- Autorka licznych publikacji w czasopismach krajowych i zagranicznych z zakresu gojenia błon bębenkowych, chorób uszu i nowotworów głowy i szyi.
- Uczestniczyła w licznych kursach chirurgii endoskopowej zatok przynosowych oraz mikrochirurgii ucha środkowego w kraju i za granicą, m.in. „Middle Ear Surgery Course” w 2019 roku organizowany przez Gruppo Otologico w Piacenza, „Advanced Resident: Temporal Bone Dissection Course” w 2022 roku w Wiedniu, czy EndoEar Braga Course w 2023 roku.