KASZEL

Kaszel może być oznaką, która pozostaje po przebytej infekcji układu oddechowego nawet na 4 – 6 tygodni. Jeśli trwa dłużej należy zgłosić się do pulmonologa. Przewlekły kaszel może bowiem być objawem poważnych chorób – astmy oskrzelowej, przewlekłej obturacyjnej choroby płuc, włóknienia płuc lub raka.

Umów wizytę Umów wizytę
<strong data-lazy-src=

Kaszel może być oznaką, która pozostaje po przebytej infekcji układu oddechowego nawet na 4 – 6 tygodni. Jeśli trwa dłużej należy zgłosić się do pulmonologa. Przewlekły kaszel może bowiem być objawem poważnych chorób – astmy oskrzelowej, przewlekłej obturacyjnej choroby płuc, włóknienia płuc lub raka. Szczególnie osoby palące papierosy nie powinny lekceważyć przewlekłego kaszlu i uznawać, że jest to zwykły objaw u palaczy. Tzw. „kaszel palacza” często bywa pierwszym objawem przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP), która nie leczona może doprowadzić do niewydolności oddychania i konieczności stosowania tlenu. Wczesne wykrycie POChP, zaprzestanie palenia papierosów i zastosowanie odpowiednich leków może spowodować poprawę parametrów czynnościowych układu oddechowego i zatrzymanie postępu choroby.

Indywidualna konsultacja

Zobacz także

Umów wizytę

image/svg+xml

Zajmuje się również diagnostyką i leczeniem schorzeń neurologicznych.

Dowiedz się więcej

lek. Anna Szyszka

PULMONOLOG, ALERGOLOG, PEDIATRA
image/svg+xml

Lek. med. Anna Szyszka, pediatra, specjalista chorób płuc, alergolog- absolwentka Akademii Medycznej w Białymstoku.Specjalizację z alergologii odbyła w Warszawskim Szpitalu Klinicznym w Zakładzie Alergologii i Immunologii Klinicznej, gdzie pracowała przez kilka lat.

Dowiedz się więcej
image/svg+xml Zostaw numer, oddzwonimy!