Usuwanie polipów nosa

Usuwanie polipów nosa Warszawa

Usuwanie polipów nosa jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów laryngologicznych. Polipy powstają w efekcie przewlekłego stanu zapalnego w obrębie nosa, które skutkuje przerostem błon śluzowych. Bez odpowiedniej ingerencji rozrastają się one dalej, przyczyniając się do całkowitej niedrożności, a nawet utraty węchu. Współczesna laryngologia wychodzi jednak naprzeciw tego typu problemom, oferując zabieg przy użyciu shavera, czyli urządzenia ssącego zaopatrzonego w rotujące ostrze, które odcina przerośniętą tkankę.

Zabieg jest w pełni bezpieczny i należy do jednych z najnowocześniejszych w laryngologii.

Dlaczego powstają polipy?

Chroniczny stan zapalny w obrębie zatok powoduje rozrost polipów najpierw w zatokach, a następnie w nosie. W efekcie pacjent ma znaczne trudności z oddychaniem, powonieniem, często występuje także wodnista wydzielina, która spływa po tylnej ścianie gardła. Nieleczony proces zapalny i rozrost błony śluzowej może skutkować nawet deformacją przegrody nosowej. Interwencja chirurgiczna jest niezbędna.

Usuwanie polipów nosa shaverem

Shaver jest głównym narzędziem wykorzystywanym w zabiegach nosa i zatok. Urządzenie ma działanie ssąco-tłoczące. Podczas zabiegu shaver wsysa polip do kanału ssaka, a rotujące ostrze odcinka tkankę. Dzięki temu możliwe jest nie tylko precyzyjne usunięcie przerośniętej błony śluzowej bez ryzyka uszkodzenia sąsiadujących tkanek, ale także stała obserwacja pola operacyjnego. Zabieg jest szybki i praktycznie bezbolesny. Znacznie ogranicza także krwawienie i tym samym umożliwia szybszy powrót do zdrowia Pacjenta.

Przed wykonaniem zabiegu niezbędna jest konsultacja z udziałem specjalisty otolaryngologa, który zleci wykonanie dodatkowych badań, takich jak tomografia komputerowa zatok.

Zabieg w naszej Poradni wykonuje dr n.med. Krzysztof Cecherz, specjalista otolaryngolog.

Zobacz także:
Badanie poligraficzne
Badania słuchu
Centralne testy słuchowe
Chrapanie
Leczenie chrapania
Fiberoskopia
Operacje zatok FESS
Przycięcie migdałków podniebiennych
Wycięcie migdałków
Brodawczaki krtani
Rak krtani
Rak gardła
Szumy uszne

Wirusowe zapalenie gardła
Odczulanie

  Formularz kontaktowy

  PORADNIA Otolaryngolodzy24 ul. Wołoska 18 (Curtis Plaza), 02-675 Warszawa
  rejestracja ogólna (+48) 22 255 32 00
  Zabiegi (+48) 517 740 432 [email protected]
  registration English (+48) 22 255 32 00

  © 2023 Otolaryngolodzy24 Sp. z o. o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

  close
  Potrzebujesz więcej informacji?
  Oddzwonimy do Ciebie

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora jedynie do kontaktu ze mną.
   Zostaw numer
   oddzwonimy!
   Rejestracja
   Wyślij zapytanie
   na interesujący Cię temat...


    Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Otolaryngolodzy24 Sp. z o. o. ul. Wołoska 18, 02-675 Warszawa) jedynie do kontaktu ze mną.