Przycięcie migdałków podniebiennych

Tonsilotomia – przycięcie migdałków podniebiennych

Tonsillotomia to zabieg chirurgicznym polegający na zmniejszeniu masy migdałków podniebiennych. Wskazaniem do zabiegu  jest  przerost migdałków podniebiennych. Nadmierny przerost migdałków gardłowych wywoływany jest częstymi infekcjami górnych dróg oddechowych oraz alergiami. Najczęstszym  objawem przerostu migdałków gardłowych jest chrapanie oraz bezdechy. Przerost migdałków podniebiennych bardzo często występuje z przerostem migdałka gardłowego.

Przycięcie migdałków podniebiennych u dzieci bardzo często współistnieje z przerostem migdałka gardłowego potocznie nazywanego trzecim migdałem. Zabieg usunięcia trzeciego migdałka oraz podcięcia migdałków podniebiennych to adenotonsillotomia. Sprawdzoną metodą jest użycie lasera do przycięcia migdałków podniebiennych. Wykorzystywany podczas zabiegu laser diodowy neoV980, to nowatorskie narzędzie do mikrochirurgii. Posiada wysoką moc wyjściową wraz z szeroką możliwością jej regulacji, dzięki czemu laser jest zarówno bezpiecznym, jak i niezwykle precyzyjnym narzędziem w rękach chirurga.

tonsillotomia – Przycięcie migdałków przy użyciu lasera

Przycięcie migdałków podniebiennych laserem jest doskonałym rozwiązaniem dla Pacjentów, którzy chcą ograniczyć ryzyko krwawienia po zabiegu. Pacjenci, którzy zdecydowali się na przeprowadzenie zabiegu tą metodą szybciej wracają do dobrej kondycji. Zabieg odbywa się w trybie chirurgii jednego dnia. Dzieci znoszą zabieg bardzo dobrze i praktycznie już tego samego dnia wieczorem po powrocie do domu nie odczuwają bólu.

Zabieg podcięcia migdałków u dzieci bardzo często wykonywany jest wraz z usunięciem trzeciego migdałka:
Trzeci migdał – czytaj więcej

Zobacz film – tonsillotomia

Zabieg odbywa się w prywatnej klinice. Po wykonanym zabiegu Pacjent pozostaje w ścisłym kontakcie ze specjalistami Poradni, a w 6-8 dobie po zabiegu odbywa wizytę kontrolną wliczoną w cenę zabiegu.

Zobacz także:

Wycięcie migdałków

Fiberoskopia

Trzeci migdał

Tagi

OPERACJE

Formularz kontaktowy

PORADNIA Aleja Rzeczypospolitej 1 WARSZAWA - WILANÓW
ZABIEGI (+48) 600 258 201 [email protected]
rejestracja ogólna (+48) 22 490 21 05
registration English (+48) 22 490 21 05
регистрация Pусский (+48) 784 750 441

© 2019 WideMedCare Sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone.

close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie
Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Wide Med Care Sp. zo.o., 02-952 Warszawa, ul. Wiertnicza 135A) jedynie do kontaktu ze mną.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...


Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Wide Med Care Sp. zo.o., 02-952 Warszawa, ul. Wiertnicza 135A) jedynie do kontaktu ze mną.