Przycięcie migdałków podniebiennych

Tonsilotomia – przycięcie migdałków podniebiennych

Tonsillotomia to zabieg chirurgicznym polegający na zmniejszeniu masy migdałków podniebiennych. Wskazaniem do zabiegu  jest  przerost migdałków podniebiennych. Nadmierny przerost migdałków gardłowych wywoływany jest częstymi infekcjami górnych dróg oddechowych oraz alergiami. Najczęstszym  objawem przerostu migdałków gardłowych jest chrapanie oraz bezdechy. Przerost migdałków podniebiennych bardzo często występuje z przerostem migdałka gardłowego.

Przycięcie migdałków podniebiennych u dzieci bardzo często współistnieje z przerostem migdałka gardłowego potocznie nazywanego trzecim migdałem. Zabieg usunięcia trzeciego migdałka oraz podcięcia migdałków podniebiennych to adenotonsillotomia. Sprawdzoną metodą jest użycie lasera do przycięcia migdałków podniebiennych. Wykorzystywany podczas zabiegu laser diodowy neoV980, to nowatorskie narzędzie do mikrochirurgii. Posiada wysoką moc wyjściową wraz z szeroką możliwością jej regulacji, dzięki czemu laser jest zarówno bezpiecznym, jak i niezwykle precyzyjnym narzędziem w rękach chirurga.

tonsillotomia – Przycięcie migdałków przy użyciu lasera

Przycięcie migdałków podniebiennych laserem jest doskonałym rozwiązaniem dla Pacjentów, którzy chcą ograniczyć ryzyko krwawienia po zabiegu. Pacjenci, którzy zdecydowali się na przeprowadzenie zabiegu tą metodą szybciej wracają do dobrej kondycji. Zabieg odbywa się w trybie chirurgii jednego dnia. Dzieci znoszą zabieg bardzo dobrze i praktycznie już tego samego dnia wieczorem po powrocie do domu nie odczuwają bólu.

Zabieg podcięcia migdałków u dzieci bardzo często wykonywany jest wraz z usunięciem trzeciego migdałka:
Trzeci migdał – czytaj więcej

Zobacz film – tonsillotomia

Zabieg odbywa się w prywatnej klinice. Po wykonanym zabiegu Pacjent pozostaje w ścisłym kontakcie ze specjalistami Poradni, a w 6-8 dobie po zabiegu odbywa wizytę kontrolną wliczoną w cenę zabiegu.

Zobacz także:

Wycięcie migdałków

Fiberoskopia

Trzeci migdał

Tagi

OPERACJE

  Formularz kontaktowy

  PORADNIA Otolaryngolodzy24 ul. Wołoska 18 (Curtis Plaza), 02-675 Warszawa
  rejestracja ogólna (+48) 22 255 32 00
  Zabiegi (+48) 517 740 432 [email protected]
  registration English (+48) 22 255 32 00

  © 2023 Otolaryngolodzy24 Sp. z o. o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

  close
  Potrzebujesz więcej informacji?
  Oddzwonimy do Ciebie

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora jedynie do kontaktu ze mną.
   Zostaw numer
   oddzwonimy!
   Rejestracja
   Wyślij zapytanie
   na interesujący Cię temat...


    Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Otolaryngolodzy24 Sp. z o. o. ul. Wołoska 18, 02-675 Warszawa) jedynie do kontaktu ze mną.