Otoemisja akustyczna

Otoemisja akustyczna

Otoemisja akustyczna Warszawa (OAE) jest jednym z rodzajów badań słuchu. Umożliwia ono obiektywną i nieinwazyjną ocenę mikromechaniki ślimaka, umożliwiając tym samym ocenę stanu ucha wewnętrznego i lokalizację uszkodzenia narządu słuchu. Pomiar OAE znajduje cenne zastosowanie w badaniach przesiewowych u noworodków, w diagnostyce szumów usznych, a także w monitorowaniu uszkodzeń słuchu wywołanych hałasem, działaniem leków ototoksycznych czy w przypadku tzw. nagłeja głuchoty.

Otoemisja akustyczna zalicza się do obiektywnych badań słuchu, to znaczy takich, które nie wymagają współpracy ze strony pacjenta.

Otoemisja akustyczna Warszawa – przebieg badania

Badanie przebiega szybko, jest nieinwazyjne, polega na prezentacji bodźców o określonych częstotliwościach poprzez niewielkich rozmiarów sondę. W przypadku rejestracji otoemisji, musimy mieć na uwadze, że jest to badanie czułe na artefakty, zatem powinno się odbywać w ciszy (w przypadku małych dzieci, wskazane jest, aby dziecko spało, bądź w miarę możliwości pozostało spokojne). Badania nie wykonuje się w trakcie trwania infekcji, jeżeli lekarz nie zaleci inaczej, gdyż otoemisje w tym przypadku rzadko są rejestrowane.

Badanie otoemisji akustycznych w Poradni OTOLARYNGOLODZY24 przeprowadza technik słuchu mgr Aneta Sączek – absolwentka studiów magisterskich na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie na kierunku logopedia z audiologi, provider metody Neuroflow Aktywny Trening Słuchowy.

W celu umówienia się na badanie uprzejmie prosimy o kontakt telefoniczny z recepcją pod nr. 22 490 21 05.

Zobacz także:
Badanie polisomnograficzne
Badania słuchu
Centralne testy słuchowe
Chrapanie
Leczenie chrapania
Fiberoskopia
Operacje zatok FESS
Przycięcie migdałków podniebiennych
Wycięcie migdałków
Brodawczaki krtani
Rak krtani
Rak gardła
Szumy uszne

Wirusowe zapalenie gardła
Odczulanie

Formularz kontaktowy

PORADNIA Aleja Rzeczypospolitej 1 WARSZAWA - WILANÓW
ZABIEGI (+48) 600 258 201 [email protected]
rejestracja ogólna (+48) 22 490 21 05
registration English (+48) 22 490 21 05
регистрация Pусский (+48) 784 750 441

© 2019 WideMedCare Sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone.

close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie
Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Wide Med Care Sp. zo.o., 02-952 Warszawa, ul. Wiertnicza 135A) jedynie do kontaktu ze mną.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...


Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Wide Med Care Sp. zo.o., 02-952 Warszawa, ul. Wiertnicza 135A) jedynie do kontaktu ze mną.