Otoemisja akustyczna

Otoemisja akustyczna

Otoemisja akustyczna Warszawa (OAE) jest jednym z rodzajów badań słuchu. Umożliwia ono obiektywną i nieinwazyjną ocenę mikromechaniki ślimaka, umożliwiając tym samym ocenę stanu ucha wewnętrznego i lokalizację uszkodzenia narządu słuchu. Pomiar OAE znajduje cenne zastosowanie w badaniach przesiewowych u noworodków, w diagnostyce szumów usznych, a także w monitorowaniu uszkodzeń słuchu wywołanych hałasem, działaniem leków ototoksycznych czy w przypadku tzw. nagłeja głuchoty.

Otoemisja akustyczna zalicza się do obiektywnych badań słuchu, to znaczy takich, które nie wymagają współpracy ze strony pacjenta.

Otoemisja akustyczna Warszawa – przebieg badania

Badanie przebiega szybko, jest nieinwazyjne, polega na prezentacji bodźców o określonych częstotliwościach poprzez niewielkich rozmiarów sondę. W przypadku rejestracji otoemisji, musimy mieć na uwadze, że jest to badanie czułe na artefakty, zatem powinno się odbywać w ciszy (w przypadku małych dzieci, wskazane jest, aby dziecko spało, bądź w miarę możliwości pozostało spokojne). Badania nie wykonuje się w trakcie trwania infekcji, jeżeli lekarz nie zaleci inaczej, gdyż otoemisje w tym przypadku rzadko są rejestrowane.

Badanie otoemisji akustycznych w Poradni OTOLARYNGOLODZY24 przeprowadza technik słuchu mgr Aneta Sączek – absolwentka studiów magisterskich na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie na kierunku logopedia z audiologi, provider metody Neuroflow Aktywny Trening Słuchowy.

W celu umówienia się na badanie uprzejmie prosimy o kontakt telefoniczny z recepcją pod nr. 22 255 32 00.

Zobacz także:
Badanie poligraficzne
Badania słuchu
Centralne testy słuchowe
Chrapanie
Leczenie chrapania
Fiberoskopia
Operacje zatok FESS
Przycięcie migdałków podniebiennych
Wycięcie migdałków
Brodawczaki krtani
Rak krtani
Rak gardła
Szumy uszne

Wirusowe zapalenie gardła
Odczulanie

  Formularz kontaktowy

  PORADNIA Otolaryngolodzy24 ul. Wołoska 18 (Curtis Plaza), 02-675 Warszawa
  rejestracja ogólna (+48) 22 255 32 00
  Zabiegi (+48) 517 740 432 [email protected]
  registration English (+48) 22 255 32 00

  © 2023 Otolaryngolodzy24 Sp. z o. o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

  close
  Potrzebujesz więcej informacji?
  Oddzwonimy do Ciebie

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora jedynie do kontaktu ze mną.
   Zostaw numer
   oddzwonimy!
   Rejestracja
   Wyślij zapytanie
   na interesujący Cię temat...


    Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Otolaryngolodzy24 Sp. z o. o. ul. Wołoska 18, 02-675 Warszawa) jedynie do kontaktu ze mną.