Leczenie inhalacyjne

Inhalacje AMSA Warszawa

Inhalacje AMSA Warszawa

Inhalacje wibroaerozolami zalecamy naszym pacjentom w  schorzeniach górnych dróg oddechowych np. w ostrym i przewlekłym zapaleniu krtani. W chorobach zatok przynosowych, dysfunkcji trąbek słuchowych i chorobach ucha środkowego wykonujemy inhalacje najskuteczniejszym systemem AMSA.

AMSA Warszawa

Stosowany jest oryginalny francuski inhalator AMSA wytwarzający wibroaerozol (aerozol, którego cząsteczki wprowadzono w drgania) z czynnym lekiem, który dodatkowo podawany jest z cykliczną falą ciśnienia. Ciśnienie to pozwala dotrzeć lekom do zatok przynosowych  oraz przez trąbkę Eustachiusza  do ucha środkowego. Wyniki leczenia w wysiękowym zapaleniu ucha są bardzo dobre. W wielu przypadkach takie leczenie jest alternatywą dla leczenia zabiegowego np. zabiegu założenia drenów do uszu.

Inhalacje AMSA Warszawa – metody inhalacji

Inhalacje to jedna z najstarszych metod podawania leków, ale dynamiczny postęp w tej dziedzinie miał miejsce w XX wieku. Rozwój techniki zaowocował skonstruowaniem wielu urządzeń do rozpraszania aerozoli leczniczych.

Aerozoloterapia

Aerozoloterapia  to wygodny i szybki sposób aplikacji środków leczniczych do dróg oddechowych. Leki stosowane metodami inhalacyjnymi działają przede wszystkim miejscowo, choć mogą również wchłaniać się do krwioobiegu poprzez śluzówkę dróg oddechowych. Obecnie dąży się w medycynie do podawania leków miejscowo, co znacznie ogranicza ich działanie w całym ustroju. Można w ten sposób ograniczyć dawkę, wyeliminować lub w znacznym stopniu ograniczyć skutki uboczne. Aerozoloterapie doskonale wpisują się w ten trend.

Aerozol powstaje wskutek rozproszenia roztworu leku w powietrzu, w tzw. nebulizatorze lub metoda ultradzwiękową. Po podgrzaniu aerozoli do temperatury 28-37 °C powstają termoaerozole, stosowane u niemowląt, małych dzieci oraz pacjentów z chorobami alergicznymi układu oddechowego i cechami nadreaktywności drzewa oskrzelowego.
Wibroaerozol powstaje w wyniku nałożenia na aerozol klasyczny fali akustycznej o częstotliwości 100 Hz. Cząstki wibroaerozolu są bardziej „ruchliwe” i lepiej penetrują górne drogi układu oddechowego. Dlatego wibroaerozol podaje się bezpośrednio do nosa, dzięki czemu trafia on do zatok, gardła i krtani.

Wibroaerozol

Wibroaerozol z dodatkowym nadciśnieniem: dzięki zastosowaniu kontrolowanego, chwilowego nadciśnienia w momencie przełykania przez pacjenta można, bezinwazyjnie leczyć stany chorobowe ucha wewnętrznego (przewlekłe wysiękowe zapalenie ucha środkowego) czy dysfunkcję trąbek słuchowych. Tę unikalną funkcję wtłaczania leku w postaci aerozolu drogą trąbek słuchowych (trąbek Eustachiusza) posiada inhalator AMSA.

Inhalacje AMSA Warszawa wykonywane są za pomocą unikalnego inhalatora laryngologicznego. Służą leczeniu, wspomaganiu leczenia oraz profilaktyce: ostrego i przewlekłego zapalenia zatok (sinusitis), patologii trąbek słuchowych (Eustachiusza) oraz zapalenia ucha środkowego i jego następstw. Wytworzony aerozol jest wprawiany w wibracje i podawany pacjentowi przez specjalną, wygodną końcówkę nosową, umieszczoną szczelnie w otworach nosa. Aparat generuje cyklicznie dodatnie ciśnienie, które sygnalizowane na panelu przednim urządzenia, informuje pacjenta o konieczności przełknięcia śliny. Skutkuje to otwarciem trąbek słuchowych (Eustachiusza) i wniknięciem aerozolu z lekiem, tą drogą aż do ucha środkowego. W trakcie terapii AMSA (Inhalacja wibracyjno-pulsacyjna) można zredukować ciśnienie konieczne do otwarcia trąbek słuchowych aż o 50%. Penetracja wibroaerozolu z nadciśnieniem jest ok. 100 razy lepsza niż aerozolu wytwarzanymi zwykłymi metodami.

Inhalacje AMSA Warszawa – kontakt: tel. 22 490 21 05
Inhalatory do użytku domowego – czytaj więcej

FORMULARZ KONTAKTOWY

Komentarze

PORADNIA Aleja Rzeczypospolitej 1 WARSZAWA - WILANÓW
ZABIEGI (+48) 600 258 201 [email protected]
rejestracja ogólna (+48) 22 490 21 05
registration English (+48) 22 490 21 025
регистрация Pусский (+48) 784 750 441

© 2018 WideMedCare Sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone.