Leczenie inhalacyjne

Inhalacje AMSA Warszawa

Inhalacje AMSA Warszawa

Inhalacje wibroaerozolami zalecamy naszym pacjentom w  schorzeniach górnych dróg oddechowych np. w ostrym i przewlekłym zapaleniu krtani. W chorobach zatok przynosowych, dysfunkcji trąbek słuchowych i chorobach ucha środkowego wykonujemy inhalacje najskuteczniejszym systemem AMSA.

AMSA Warszawa

Stosowany jest oryginalny francuski inhalator AMSA wytwarzający wibroaerozol (aerozol, którego cząsteczki wprowadzono w drgania) z czynnym lekiem, który dodatkowo podawany jest z cykliczną falą ciśnienia. Ciśnienie to pozwala dotrzeć lekom do zatok przynosowych  oraz przez trąbkę Eustachiusza  do ucha środkowego. Wyniki leczenia w wysiękowym zapaleniu ucha są bardzo dobre. W wielu przypadkach takie leczenie jest alternatywą dla leczenia zabiegowego np. zabiegu założenia drenów do uszu.

Inhalacje AMSA Warszawa – metody inhalacji

Inhalacje to jedna z najstarszych metod podawania leków, ale dynamiczny postęp w tej dziedzinie miał miejsce w XX wieku. Rozwój techniki zaowocował skonstruowaniem wielu urządzeń do rozpraszania aerozoli leczniczych.

Aerozoloterapia

Aerozoloterapia  to wygodny i szybki sposób aplikacji środków leczniczych do dróg oddechowych. Leki stosowane metodami inhalacyjnymi działają przede wszystkim miejscowo, choć mogą również wchłaniać się do krwioobiegu poprzez śluzówkę dróg oddechowych. Obecnie dąży się w medycynie do podawania leków miejscowo, co znacznie ogranicza ich działanie w całym ustroju. Można w ten sposób ograniczyć dawkę, wyeliminować lub w znacznym stopniu ograniczyć skutki uboczne. Aerozoloterapie doskonale wpisują się w ten trend.

Aerozol powstaje wskutek rozproszenia roztworu leku w powietrzu, w tzw. nebulizatorze lub metoda ultradzwiękową. Po podgrzaniu aerozoli do temperatury 28-37 °C powstają termoaerozole, stosowane u niemowląt, małych dzieci oraz pacjentów z chorobami alergicznymi układu oddechowego i cechami nadreaktywności drzewa oskrzelowego.
Wibroaerozol powstaje w wyniku nałożenia na aerozol klasyczny fali akustycznej o częstotliwości 100 Hz. Cząstki wibroaerozolu są bardziej „ruchliwe” i lepiej penetrują górne drogi układu oddechowego. Dlatego wibroaerozol podaje się bezpośrednio do nosa, dzięki czemu trafia on do zatok, gardła i krtani.

Wibroaerozol

Wibroaerozol z dodatkowym nadciśnieniem: dzięki zastosowaniu kontrolowanego, chwilowego nadciśnienia w momencie przełykania przez pacjenta można, bezinwazyjnie leczyć stany chorobowe ucha wewnętrznego (przewlekłe wysiękowe zapalenie ucha środkowego) czy dysfunkcję trąbek słuchowych. Tę unikalną funkcję wtłaczania leku w postaci aerozolu drogą trąbek słuchowych (trąbek Eustachiusza) posiada inhalator AMSA.

Inhalacje AMSA Warszawa wykonywane są za pomocą unikalnego inhalatora laryngologicznego. Służą leczeniu, wspomaganiu leczenia oraz profilaktyce: ostrego i przewlekłego zapalenia zatok (sinusitis), patologii trąbek słuchowych (Eustachiusza) oraz zapalenia ucha środkowego i jego następstw. Wytworzony aerozol jest wprawiany w wibracje i podawany pacjentowi przez specjalną, wygodną końcówkę nosową, umieszczoną szczelnie w otworach nosa. Aparat generuje cyklicznie dodatnie ciśnienie, które sygnalizowane na panelu przednim urządzenia, informuje pacjenta o konieczności przełknięcia śliny. Skutkuje to otwarciem trąbek słuchowych (Eustachiusza) i wniknięciem aerozolu z lekiem, tą drogą aż do ucha środkowego. W trakcie terapii AMSA (Inhalacja wibracyjno-pulsacyjna) można zredukować ciśnienie konieczne do otwarcia trąbek słuchowych aż o 50%. Penetracja wibroaerozolu z nadciśnieniem jest ok. 100 razy lepsza niż aerozolu wytwarzanymi zwykłymi metodami.

Inhalacje AMSA Warszawa – kontakt: tel. 22 255 32 00
Inhalatory do użytku domowego – czytaj więcej

  Formularz kontaktowy

  PORADNIA Otolaryngolodzy24 ul. Wołoska 18 (Curtis Plaza), 02-675 Warszawa
  rejestracja ogólna (+48) 22 255 32 00
  Zabiegi (+48) 517 740 432 [email protected]
  registration English (+48) 22 255 32 00

  © 2023 Otolaryngolodzy24 Sp. z o. o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

  close
  Potrzebujesz więcej informacji?
  Oddzwonimy do Ciebie

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora jedynie do kontaktu ze mną.
   Zostaw numer
   oddzwonimy!
   Rejestracja
   Wyślij zapytanie
   na interesujący Cię temat...


    Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Otolaryngolodzy24 Sp. z o. o. ul. Wołoska 18, 02-675 Warszawa) jedynie do kontaktu ze mną.