Leczenie chrapania

Leczenie chrapania Warszawa

Żeby rozpoznać obturacyjny bezdech senny, który jest najbardziej niebezpieczną przyczyną chrapania, bądź zróżnicować go z innymi schorzeniami, musimy wykonać badania diagnostyczne. Ukażą nam one przyczynę dolegliwości. Szeroki panel badań nie zawsze jest konieczny, ale pomocny w dokładnym zlokalizowaniu problemu.

Leczenie chrapania Warszawa – co powinniśmy wykonać?

 • Ocenę endoskopową górnych dróg oddechowych- za pomocą wziernika i pod znieczuleniem ocenia się ich drożność.
 • Tomografię komputerową głowy i szyi, która umożliwia uzyskanie obrazu z całego obszaru, pozwala zlokalizować anatomiczne anomalie oraz guzy.
 • Badanie poligraficzne, nieinwazyjne, którego celem jest rozpoznanie zespołu bezdechów sennych.
 • Badanie endoskopowe gardła w czasie snu farmakologicznego, pozwala nam ocenić jak zachowują się mięśnie górnych dróg oddechowych podczas naturalnego dla snu zwiotczenia.
 • Badanie ApneaGraph umożliwiające określenie miejsca upośledzenia drożności górnych dróg oddechowych będących przyczyną chrapania.

NOWOŚĆ ! Wideofiberoskopia we śnie farmakologicznym – to badanie przeprowadzane w znieczuleniu ogólnym, w trakcie którego lekarz monitoruje oddech pacjenta i wykrywa ewentualne nieprawidłowości w drogach oddechowych. To szybkie i skuteczne badanie wykonywane na sali operacyjnej, które pozwala na postawienie jednoznacznej diagnozy, a tym samym skraca proces leczenia chrapania.
W celu umówienia się na badanie prosimy o kontakt telefoniczny pod nr tel. 22 255 32 00.

Na podstawie wyników powyższych badań lekarz określa czy mamy do czynienia z problemem chrapania, czy z bezdechem sennym. W przypadku chrapania obecnie dysponujemy gamą stosunkowo prostych i bezpiecznych zabiegów chirurgicznych, w znacznym stopniu likwidujących tą dolegliwość i zwiększających komfort życia pacjenta. Jeśli chodzi o leczenie chrapania Warszawa wyróżniamy następujące metody:

Leczenie chrapania  -polecane produkty

Sissel Silencium – elektroniczna poduszka przeciwdziałająca chrapaniu
poduszka na chrapaniechrapanie2Innowacyjny produkt markowego szwedzkiego producenta. Sissel Silencium to oparta na wieloletnich badaniach metoda, która pozwala w nieinwazyjny sposób rozwiązać problem chrapania. W telegraficznym skrócie, prosty mechanizm działania tej poduszki polega na tym, iż wbudowane mikrofony wychwytują odgłosy chrapania, ponadto sprawdzana jest pozycja głowy na poduszce. Gdy mikrofon zarejestruje dźwięki, komory z których składa się poduszka wypełniają się bądź opróżniają powodując zmianę pozycji głowy. W rezultacie, chrapiący zmienia swoja pozycję, dzięki czemu przestaje chrapać.

Polecane produkty na chrapanie

Produkty marki Snoreeze
spray na chrapanieSnoreeze spray do gardła, to spray na chrapanie, który dzięki swojemu składowi – mikroskopijnych kuleczkom z naturalnych olejków, które zmniejszają wibracje miękkich tkanek gardła odpowiedzialnych za chrapanie, jest produktem idealnym dla chrapaczy. Warto wypróbować produkt, jeśli Ty, bądź któryś z Twoich domowników zmaga się z problemem chrapania.

Poznaj również nasze inne produkty na chrapanie:
Zapomnij o chrapaniu – kliknij tu

 

Zobacz także:
Badanie poligraficzne
Badania słuchu
Centralne testy słuchowe
Chrapanie
Leczenie chrapania
Fiberoskopia
Operacje zatok FESS
Przycięcie migdałków podniebiennych
Wycięcie migdałków
Brodawczaki krtani
Rak krtani
Szumy uszne

  Formularz kontaktowy

  PORADNIA Otolaryngolodzy24 ul. Wołoska 18 (Curtis Plaza), 02-675 Warszawa
  rejestracja ogólna (+48) 22 255 32 00
  Zabiegi (+48) 517 740 432 [email protected]
  registration English (+48) 22 255 32 00

  © 2023 Otolaryngolodzy24 Sp. z o. o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

  close
  Potrzebujesz więcej informacji?
  Oddzwonimy do Ciebie

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora jedynie do kontaktu ze mną.
   Zostaw numer
   oddzwonimy!
   Rejestracja
   Wyślij zapytanie
   na interesujący Cię temat...


    Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Otolaryngolodzy24 Sp. z o. o. ul. Wołoska 18, 02-675 Warszawa) jedynie do kontaktu ze mną.