Fiberoskopia

Fiberoskopia Warszawa

fiberoskopia warszawaFiberoskopia Warszawa – badanie fiberoskopowe jest jedyną metodą weryfikacji czy mamy do czynienia z przerostem trzeciego migdałka. Warto bowiem pamiętać, że w przeciwieństwie do migdałków podniebiennych, które możemy zobaczyć po szerokim otwarciu ust, trzeciego migdałka nie da się zobaczyć.  Rzetelną metodą diagnostyki przerostu trzeciego migdałka jest fiberoskopia, czyli badanie z użyciem giętkiego endoskopu zakończonego kamerką. Dawniej wykonywano także zdjęcia rentgenowskie nosogardła w celu określenia wielkości migdałka, lecz obecnie nie powinno się już korzystać z tej metody jako mocno niedoskonałej i skutkującej napromienieniem promieniami Roentgena.

Fiberoskopia Warszawa

Obecnie fiberoskopia określana jest jako tzw. „złoty standard” w diagnostyce chorób górnych dróg oddechowych, np. zapalenia zatok czy nosa. Warto również podkreślić, iż badanie to przeprowadza się nie tylko wśród dzieci, ale również u dorosłych, u których stwierdzono problemy z głosem, przełykaniem, jak również jako badanie kontrolne w procesie leczenia chorób nowotworowych górnych dróg oddechowych. Badanie jest bezbolesne i trwa zaledwie kilka minut.

Podczas badania fiberoskopowego w naszej Poradni obraz nosogardła jest widoczny na monitorze, dzięki czemu mogą go zobaczyć również rodzice dziecka. Sfilmowane badanie nosogardła potwierdzające, bądź wykluczające przerost trzeciego migdałka rodzice otrzymują  w formie płyty.

Jak wygląda fiberoskopia? Zapraszamy do obejrzenia krótkiego wideo, które prezentuje przebieg badania fiberoskopowego w naszej Poradni:

Dowiedz się więcej o trzecim migdale i jego profesjonalnej diagnozie – czytaj więcej

Jak znieczulamy dzieci do zabiegu usunięcia trzeciego migdałka- zobacz film

Zobacz także:

Trzeci migdał

Wycięcie migdałków

Przycięcie migdałków podniebiennych

Formularz kontaktowy

PORADNIA Aleja Rzeczypospolitej 1 WARSZAWA - WILANÓW
ZABIEGI (+48) 600 258 201 [email protected]
rejestracja ogólna (+48) 22 490 21 05
registration English (+48) 22 490 21 05
регистрация Pусский (+48) 784 750 441

© 2019 WideMedCare Sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone.

close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie
Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Wide Med Care Sp. zo.o., 02-952 Warszawa, ul. Wiertnicza 135A) jedynie do kontaktu ze mną.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...


Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Wide Med Care Sp. zo.o., 02-952 Warszawa, ul. Wiertnicza 135A) jedynie do kontaktu ze mną.