Fiberoskopia

Fiberoskopia Warszawa

fiberoskopia warszawaFiberoskopia Warszawa – badanie fiberoskopowe jest jedyną metodą weryfikacji czy mamy do czynienia z przerostem trzeciego migdałka. Warto bowiem pamiętać, że w przeciwieństwie do migdałków podniebiennych, które możemy zobaczyć po szerokim otwarciu ust, trzeciego migdałka nie da się zobaczyć.  Rzetelną metodą diagnostyki przerostu trzeciego migdałka jest fiberoskopia, czyli badanie z użyciem giętkiego endoskopu zakończonego kamerką. Dawniej wykonywano także zdjęcia rentgenowskie nosogardła w celu określenia wielkości migdałka, lecz obecnie nie powinno się już korzystać z tej metody jako mocno niedoskonałej i skutkującej napromienieniem promieniami Roentgena.

Fiberoskopia Warszawa

Obecnie fiberoskopia określana jest jako tzw. „złoty standard” w diagnostyce chorób górnych dróg oddechowych, np. zapalenia zatok czy nosa. Warto również podkreślić, iż badanie to przeprowadza się nie tylko wśród dzieci, ale również u dorosłych, u których stwierdzono problemy z głosem, przełykaniem, jak również jako badanie kontrolne w procesie leczenia chorób nowotworowych górnych dróg oddechowych. Badanie jest bezbolesne i trwa zaledwie kilka minut.

Podczas badania fiberoskopowego w naszej Poradni obraz nosogardła jest widoczny na monitorze, dzięki czemu mogą go zobaczyć również rodzice dziecka. Sfilmowane badanie nosogardła potwierdzające, bądź wykluczające przerost trzeciego migdałka rodzice otrzymują  w formie płyty.

Jak wygląda fiberoskopia? Zapraszamy do obejrzenia krótkiego wideo, które prezentuje przebieg badania fiberoskopowego w naszej Poradni:

Dowiedz się więcej o trzecim migdale i jego profesjonalnej diagnozie – czytaj więcej

Jak znieczulamy dzieci do zabiegu usunięcia trzeciego migdałka- zobacz film
Fiberoskopia Warszawa

Zobacz także:
Badanie polisomnograficzne
Badania słuchu
Centralne testy słuchowe
Chrapanie
Leczenie chrapania
Fiberoskopia
Operacje zatok FESS
Przycięcie migdałków podniebiennych
Wycięcie migdałków
Brodawczaki krtani
Rak krtani
Szumy uszne

Formularz kontaktowy

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w niniejszej placówce przez:
- Kontakt telefoniczny w celu realizacji wizyty (telefon w sprawie jej potwierdzenia, przesunięcia, odwołania);
- Kontakt sms w celu realizacji wizyty (telefon w sprawie jej potwierdzenia, przesunięcia, odwołania);
- Kontakt mailowy w celu przesłania aktualnych promocji w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

PORADNIA Aleja Rzeczypospolitej 1 WARSZAWA - WILANÓW
ZABIEGI (+48) 600 258 201 [email protected]
rejestracja ogólna (+48) 22 490 21 05
registration English (+48) 22 490 21 05
регистрация Pусский (+48) 784 750 441

© 2019 WideMedCare Sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone.

close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie
Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Wide Med Care Sp. zo.o., 02-952 Warszawa, ul. Wiertnicza 135A) jedynie do kontaktu ze mną.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...


Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Wide Med Care Sp. zo.o., 02-952 Warszawa, ul. Wiertnicza 135A) jedynie do kontaktu ze mną.