Laryngolog dziecięcy Warszawa prywatnie

Ze szczególną troską zajmujemy się dziećmi z różnymi problemami laryngologicznymi. Najczęściej są to: przerost trzeciego migdałka i migdałków podniebiennych,zapalenia uszu, niedosłuch, nieprawidłowy rozwój mowy, zaburzenia artykulacji. W trakcie wizyty w naszej poradni wykonujemy między innymi badanie fiberoskopowe nosogardła.

Diagnostyka fiberoskopowa/endoskopowa

Nowoczesne techniki badania za pomocą endoskopów sztywnych lub fiberoskopów giętkich, umożliwiają nam obejrzenie struktur anatomicznych trudno dostępnych w  klasycznym badaniu laryngologicznym. Można w ten sposób uzyskać bardzo dobrej jakości obraz: wnętrza nosa, nosogardła (wielkość trzeciego migdałka u dzieci), gardła, krtani czy błony bębenkowej.

Co więcej, sam pacjent widzi na ekranie istotę swojego schorzenia. Badania te są małoinwazyjne, nie wymagają silnego znieczulenia i są bezpieczne. Dla przykładu fiberoskopia nosogardła u dziecka daje oczywisty wynik już w trakcie badania i powinna być stosowana w każdym przypadku, zamiast prześwietlenia rentgenowskiego głowy (metoda przestarzała i skutkująca napromieniowaniem pacjenta).

Uważamy, że nowoczesna laryngologia, audiologia i foniatria nie mogą obejść się bez metod endoskopowych jako standardu w opiece ambulatoryjnej.

1. Przykładowy obraz znacznie przerośniętego migdałka gardłowego (trzeciego) w badaniu fiberoskopowym u dziecka 4 – letniego.

laryngolog dziecięcy warszawa prywatnie300_200_1 (6)

2. Przykładowy obraz migdałka przerośniętego w stopniu całkowicie zatykającym przestrzeń nosogardła u 3 – latka.

300_200_1 (2)

3. Przykładowy obraz ucha (błona bębenkowa prawidłowa) bez płynu w uchu środkowym.

300_200_1 (3)

4. Obraz ucha z urazową perforacją (przedziurawienie) błony bębenkowej (błona przebita „patyczkiem” do czyszczenia ucha). Stan wymagający operacyjnej rekonstrukcji błony bębenkowej.

300_200_1 (4)

5. Przykładowy obraz krtani, widoczna nagłośnia oraz prawidłowe fałdy (struny) głosowe. Fiberoskopia krtani ZOBACZ FILM

300_200_1 (5)

6. Ciało obce (martwy owad) w uchu  pacjenta.

ciało obce w uchu

7. Ciało obce całkowicie zasłaniające błonę bębenkową.

5

8. Ucho po usunięciu ciała obcego ( z poprzedniego zdjęcia).

6

Laryngolog dziecięcy Warszawa prywatnie

Przydatne dokumenty

Przydatne dokumenty, czyli formularze do wypełnienia przez Pacjenta oraz zbiór informacji, które pomogą we właściwym przygotowaniu się do zabiegu.

Pobierz

INDYWIDUALNA KONSULTACJA

Umów konsultację
PORADNIA Otolaryngolodzy24 ul. Wołoska 18 (Curtis Plaza), 02-675 Warszawa
rejestracja ogólna (+48) 22 255 32 00
Zabiegi (+48) 517 740 432 [email protected]
registration English (+48) 22 255 32 00

© 2023 Otolaryngolodzy24 Sp. z o. o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora jedynie do kontaktu ze mną.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja
  Wyślij zapytanie
  na interesujący Cię temat...


   Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Otolaryngolodzy24 Sp. z o. o. ul. Wołoska 18, 02-675 Warszawa) jedynie do kontaktu ze mną.