Pytania Pacjentów

Pytania Pacjentów, czyli odpowiedzi na najważniejsze pytania i tematy od naszych Pacjentów. Zachęcamy do zapoznania się z odpowiedziami na kluczowe zagadnienia, o które pytają nas Państwo podczas konsultacji oraz w codziennej komunikacji zarówno drogą mailową, jak i telefoniczną. Mamy nadzieję, że poniższe wyjaśnienia okażą się dla Państwa przydatne, pomogą również w wielu kwestiach zrozumieć mechanizm funkcjonowania naszej placówki.

Dlaczego do wykonania zabiegu w ramach naszej Poradni niezbędne jest skierowanie od naszego specjalisty ?

Często kontaktują się Państwo z nami w celu przeprowadzenia zabiegu w naszej placówce. Niejednokrotnie okazuje się, że posiadają już Państwo skierowanie na dany zabieg od lekarza z innej przychodni, ale chcą go wykonać właśnie u nas. Wówczas nasi pracownicy informują Państwa, że do przeprowadzenia zabiegu wymagane jest skierowanie od specjalisty Poradni OTOLARYNGOLODZY24.PL. Procedura ta ma za zadanie upewnić nas w przekonaniu, że wydane wcześniej skierowanie oraz jego zakres są zgodne ze stanem faktycznym, a zabieg jest jedynym sposobem rozwiązania problemu zdrowotnego Pacjenta. Warto bowiem podkreślić, że leczenie operacyjne stosujemy w ostateczności, gdy inne metody leczenia nie przynoszą rezultatu.

W jaki sposób odbywa się znieczulenie dziecka do zabiegu ?

Z myślą o Rodzicach zapraszamy serdecznie do wysłuchania wypowiedzi naszego specjalisty – lek. med. Dominika Dolińskiego, specjalisty anestezjologii i intensywnej terapii. Z poniższego filmu dowiedzą się Państwo jak wygląda przygotowanie do zabiegu, w jaki sposób podawane jest dzieciom znieczulenie, czy odczuwają one jakikolwiek ból itp. Mamy nadzieję, że materiał ten uspokoi Państwa oraz utwierdzi w przekonaniu, że Państwa pociechy są w najwłaściwszych rękach.

Jak długo trwa zabieg?

W przypadku dzieci zabieg trwa średnio 30-35 minut, w sytuacji gdy jest to zabieg przy użyciu lasera czas ten wydłuża się średnio do 45 minut. W przypadku dorosłych, średni czas trwania zabiegu, to co najmniej 1 godzina.

Jak mogę przygotować się do zabiegu?

W dniu zabiegu należy zabrać ze sobą kapcie oraz dwie piżamy. Pacjent, który zgłasza się na zabieg w znieczuleniu ogólnym powinien być na czczo. Ostatni, mały posiłek można zjeść najpóźniej na 6 godzin przed planowanym zabiegiem. Najpóźniej na 3 godziny przed zabiegiem można napić się niewielkiej ilości niegazowanej wody mineralnej.

Czy mogę zostać z dzieckiem w Klinice na noc po przeprowadzonym zabiegu?

Tak, nie ma problemu. Dodatkowy koszt nocnej opieki medycznej wynosi 600 zł. Wypis następuje następnego dnia w godzinach porannych, ok. godz. 8.00.

Co mam robić w sytuacji, gdy dziecko nie czuje się dobrze po zabiegu, mam obawy, co do jego stanu zdrowia?

Pacjent po zabiegu pozostaje pod opieką specjalistów Poradni do wizyty kontrolnej, która odbywa się 6-7 dni po zabiegu. Ponadto na karcie informacyjnej wypisu Pacjent otrzymuje numery telefonów do naszych specjalistów – w każdej chwili może się z nimi kontaktować i uzyskać szczegółowe informacje na temat tego jak postępować w razie jakichkolwiek obaw co do stanu zdrowia dziecka.

Czy mogę otrzymać zwolnienie lekarskie na opiekę nad dzieckiem po zabiegu?

Tak, nie ma problemu. Należy zgłosić tę prośbę w dniu zabiegu. Lekarz wystawi zwolnienie na 5-6 dni do wizyty kontrolnej.

Jakie badania należy wykonać przed zabiegiem?

Dziecko:

– morfologia

– APTT i (PT)INR

– grupa krwi (oryginalny wynik z laboratorium)

Dorosły:

– morfologia

– jonogram

– APTT i (PT)INR

– grupa krwi (oryginalny wynik)

– HBs antygen i HBs przeciwciała

– EKG z opisem

– RTG klatki piersiowej z opisem

 

PORADNIA Otolaryngolodzy24 ul. Wołoska 18 (Curtis Plaza), 02-675 Warszawa
rejestracja ogólna (+48) 22 255 32 00
Zabiegi (+48) 517 740 432 [email protected]
registration English (+48) 22 255 32 00

© 2023 Otolaryngolodzy24 Sp. z o. o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora jedynie do kontaktu ze mną.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja
  Wyślij zapytanie
  na interesujący Cię temat...


   Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Otolaryngolodzy24 Sp. z o. o. ul. Wołoska 18, 02-675 Warszawa) jedynie do kontaktu ze mną.