Pytania Pacjentów
Pytania Pacjentów, czyli odpowiedzi na najważniejsze pytania i tematy od naszych Pacjentów. Zachęcamy do zapoznania się z odpowiedziami na kluczowe zagadnienia, o które pytają nas Państwo podczas konsultacji oraz w codziennej komunikacji zarówno drogą mailową, jak i telefoniczną. Mamy nadzieję, że poniższe wyjaśnienia okażą się dla Państwa przydatne, pomogą również w wielu kwestiach zrozumieć mechanizm funkcjonowania naszej placówki.
Dlaczego do wykonania zabiegu w ramach naszej Poradni niezbędne jest skierowanie od naszego specjalisty ?
Często kontaktują się Państwo z nami w celu przeprowadzenia zabiegu w naszej placówce. Niejednokrotnie okazuje się, że posiadają już Państwo skierowanie na dany zabieg od lekarza z innej przychodni, ale chcą go wykonać właśnie u nas. Wówczas nasi pracownicy informują Państwa, że do przeprowadzenia zabiegu wymagane jest skierowanie od specjalisty Poradni OTOLARYNGOLODZY24.PL. Procedura ta ma za zadanie upewnić nas w przekonaniu, że wydane wcześniej skierowanie oraz jego zakres są zgodne ze stanem faktycznym, a zabieg jest jedynym sposobem rozwiązania problemu zdrowotnego Pacjenta. Warto bowiem podkreślić, że leczenie operacyjne stosujemy w ostateczności, gdy inne metody leczenia nie przynoszą rezultatu.
W jaki sposób odbywa się znieczulenie dziecka do zabiegu ?
Z myślą o Rodzicach zapraszamy serdecznie do wysłuchania wypowiedzi naszego specjalisty – lek. med. Dominika Dolińskiego, specjalisty anestezjologii i intensywnej terapii. Z poniższego filmu dowiedzą się Państwo jak wygląda przygotowanie do zabiegu, w jaki sposób podawane jest dzieciom znieczulenie, czy odczuwają one jakikolwiek ból itp. Mamy nadzieję, że materiał ten uspokoi Państwa oraz utwierdzi w przekonaniu, że Państwa pociechy są w najwłaściwszych rękach.
Jak długo trwa zabieg?
W przypadku dzieci zabieg trwa średnio 30-35 minut, w sytuacji gdy jest to zabieg przy użyciu lasera czas ten wydłuża się średnio do 45 minut. W przypadku dorosłych, średni czas trwania zabiegu, to co najmniej 1 godzina.
Jak mogę przygotować się do zabiegu?
W dniu zabiegu należy zabrać ze sobą kapcie oraz dwie piżamy. Pacjent, który zgłasza się na zabieg w znieczuleniu ogólnym powinien być na czczo. Ostatni, mały posiłek można zjeść najpóźniej na 6 godzin przed planowanym zabiegiem. Najpóźniej na 3 godziny przed zabiegiem można napić się niewielkiej ilości niegazowanej wody mineralnej.
Czy mogę zostać z dzieckiem w Klinice na noc po przeprowadzonym zabiegu?
Tak, nie ma problemu. Dodatkowy koszt nocnej opieki medycznej wynosi 600 zł. Wypis następuje następnego dnia w godzinach porannych, ok. godz. 8.00.
Co mam robić w sytuacji, gdy dziecko nie czuje się dobrze po zabiegu, mam obawy, co do jego stanu zdrowia?
Pacjent po zabiegu pozostaje pod opieką specjalistów Poradni do wizyty kontrolnej, która odbywa się 6-7 dni po zabiegu. Ponadto na karcie informacyjnej wypisu Pacjent otrzymuje numery telefonów do naszych specjalistów – w każdej chwili może się z nimi kontaktować i uzyskać szczegółowe informacje na temat tego jak postępować w razie jakichkolwiek obaw co do stanu zdrowia dziecka.
Czy mogę otrzymać zwolnienie lekarskie na opiekę nad dzieckiem po zabiegu?
Tak, nie ma problemu. Należy zgłosić tę prośbę w dniu zabiegu. Lekarz wystawi zwolnienie na 5-6 dni do wizyty kontrolnej.
Jakie badania należy wykonać przed zabiegiem?
Dziecko:
– morfologia
– APTT i (PT)INR
– grupa krwi (oryginalny wynik z laboratorium)
Dorosły:
– morfologia
– jonogram
– APTT i (PT)INR
– grupa krwi (oryginalny wynik)
– HBs antygen i HBs przeciwciała
– EKG z opisem
– RTG klatki piersiowej z opisem