Pytania Pacjentów

Pytania Pacjentów, czyli odpowiedzi na najważniejsze pytania i tematy od naszych Pacjentów. Zachęcamy do zapoznania się z odpowiedziami na kluczowe zagadnienia, o które pytają nas Państwo podczas konsultacji oraz w codziennej komunikacji zarówno drogą mailową, jak i telefoniczną. Mamy nadzieję, że poniższe wyjaśnienia okażą się dla Państwa przydatne, pomogą również w wielu kwestiach zrozumieć mechanizm funkcjonowania naszej placówki.

Dlaczego do wykonania zabiegu w ramach naszej Poradni niezbędne jest skierowanie od naszego specjalisty ?

Często kontaktują się Państwo z nami w celu przeprowadzenia zabiegu w naszej placówce. Niejednokrotnie okazuje się, że posiadają już Państwo skierowanie na dany zabieg od lekarza z innej przychodni, ale chcą go wykonać właśnie u nas. Wówczas nasi pracownicy informują Państwa, że do przeprowadzenia zabiegu wymagane jest skierowanie od specjalisty Poradni OTOLARYNGOLODZY24.PL. Procedura ta ma za zadanie upewnić nas w przekonaniu, że wydane wcześniej skierowanie oraz jego zakres są zgodne ze stanem faktycznym, a zabieg jest jedynym sposobem rozwiązania problemu zdrowotnego Pacjenta. Warto bowiem podkreślić, że leczenie operacyjne stosujemy w ostateczności, gdy inne metody leczenia nie przynoszą rezultatu.

W jaki sposób odbywa się znieczulenie dziecka do zabiegu ?

Z myślą o Rodzicach zapraszamy serdecznie do wysłuchania wypowiedzi naszego specjalisty – lek. med. Dominika Dolińskiego, specjalisty anestezjologii i intensywnej terapii. Z poniższego filmu dowiedzą się Państwo jak wygląda przygotowanie do zabiegu, w jaki sposób podawane jest dzieciom znieczulenie, czy odczuwają one jakikolwiek ból itp. Mamy nadzieję, że materiał ten uspokoi Państwa oraz utwierdzi w przekonaniu, że Państwa pociechy są w najwłaściwszych rękach.

Jak długo trwa zabieg?

W przypadku dzieci zabieg trwa średnio 30-35 minut, w sytuacji gdy jest to zabieg przy użyciu lasera czas ten wydłuża się średnio do 45 minut. W przypadku dorosłych, średni czas trwania zabiegu, to co najmniej 1 godzina.

Jak mogę przygotować się do zabiegu?

W dniu zabiegu należy zabrać ze sobą kapcie oraz dwie piżamy. Pacjent, który zgłasza się na zabieg w znieczuleniu ogólnym powinien być na czczo. Ostatni, mały posiłek można zjeść najpóźniej na 6 godzin przed planowanym zabiegiem. Najpóźniej na 3 godziny przed zabiegiem można napić się niewielkiej ilości niegazowanej wody mineralnej.

Czy mogę zostać z dzieckiem w Klinice na noc po przeprowadzonym zabiegu?

Tak, nie ma problemu. Dodatkowy koszt nocnej opieki medycznej wynosi 600 zł. Wypis następuje następnego dnia w godzinach porannych, ok. godz. 8.00.

Co mam robić w sytuacji, gdy dziecko nie czuje się dobrze po zabiegu, mam obawy, co do jego stanu zdrowia?

Pacjent po zabiegu pozostaje pod opieką specjalistów Poradni do wizyty kontrolnej, która odbywa się 6-7 dni po zabiegu. Ponadto na karcie informacyjnej wypisu Pacjent otrzymuje numery telefonów do naszych specjalistów – w każdej chwili może się z nimi kontaktować i uzyskać szczegółowe informacje na temat tego jak postępować w razie jakichkolwiek obaw co do stanu zdrowia dziecka.

Czy mogę otrzymać zwolnienie lekarskie na opiekę nad dzieckiem po zabiegu?

Tak, nie ma problemu. Należy zgłosić tę prośbę w dniu zabiegu. Lekarz wystawi zwolnienie na 5-6 dni do wizyty kontrolnej.

Jakie badania należy wykonać przed zabiegiem?

Dziecko:

– morfologia

– APTT i (PT)INR

– grupa krwi (oryginalny wynik z laboratorium)

Dorosły:

– morfologia

– jonogram

– APTT i (PT)INR

– grupa krwi (oryginalny wynik)

– HBs antygen i HBs przeciwciała

– EKG z opisem

– RTG klatki piersiowej z opisem

 

PORADNIA Aleja Rzeczypospolitej 1 WARSZAWA - WILANÓW
ZABIEGI (+48) 600 258 201 [email protected]
rejestracja ogólna (+48) 22 490 21 05
registration English (+48) 22 490 21 025
регистрация Pусский (+48) 784 750 441

© 2018 WideMedCare Sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone.