Kilka słów o testach CAPD od mamy Szymona

Kilka słów o testach CAPD od mamy Szymona

Jestem mamą 6- letniego Szymona, który ma niedosłuch stopnia średniego. Mimo założenia aparatów niestety Szymon miał duże problemy z rozumieniem mowy w hałasie. Panie w szkole zgłaszały, że często wydawane polecenia są niezrozumiełe zwłaszcza jak dzieci zaczynają hałasować. Zaobserwowaliśmy również, że przy czytaniu bajek po kilku minutach następuje dekoncentracja i Szymon nie wie o czym jest bajka.

Do terapii Neuroflow podeszliśmy dość sceptycznie, bo przecież jest przeznaczona dla dzieci słyszących. Musieliśmy też dopasować odpowiednio poziom zajęć, bo zwłaszcza bajki były za trudne. Na całe szczęście nad terapią cały czas ktoś czuwa i można elastycznie skonfigurować poziom programu. Po 10 lekcjach widzieliśmy już bardzo dużą poprawę. Poprawiła się koncentracja i umiejętność słuchania w hałasie: np. na ulicy.

W pierwszej części terapii rozumienie bajek było bardzo znikome i wręcz nie mogłam zachęcić Szymona do ich słuchania. Po skończeniu całej terapii jesteśmy naprawdę zachwyceni. Pani w szkole mówi, że Szymon cały czas się zgłasza i znacznie poprawiło mu się rozumienie lekcji. Ku naszemy zaskoczeniu nastąpiła również poprawa w rozumieniu bajek. To nie jest jeszcze ideał, ale potrafi opowiedzieć główną ideę opowiadania.

Zrobiliśy testy centralne i doktor powiedział, że są zdecydowanie lepsze, niż pierwotnie. Teraz robimy przerwę i ruszamy potem do drugiej części terapii.

Zapraszamy do lektury naszego bloga:
Porady lekarskie – czytaj więcej
AL

  Formularz kontaktowy

  PORADNIA Otolaryngolodzy24 ul. Wołoska 18 (Curtis Plaza), 02-675 Warszawa
  rejestracja ogólna (+48) 22 255 32 00
  Zabiegi (+48) 517 740 432 [email protected]
  registration English (+48) 22 255 32 00

  © 2023 Otolaryngolodzy24 Sp. z o. o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

  close
  Potrzebujesz więcej informacji?
  Oddzwonimy do Ciebie

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora jedynie do kontaktu ze mną.
   Zostaw numer
   oddzwonimy!
   Rejestracja
   Wyślij zapytanie
   na interesujący Cię temat...


    Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Otolaryngolodzy24 Sp. z o. o. ul. Wołoska 18, 02-675 Warszawa) jedynie do kontaktu ze mną.