Zabiegi operacyjne w laryngologii

Bezpieczne, skuteczne i znacznie zmniejszające ryzyko krwawienia. Tak można opisać zabiegi operacyjne w laryngologii z użyciem lasera diodowego, który znalazł się właśnie w ofercie zabiegowej poradni OTOLARYNGOLODZY24 Od dziś, zabieg podcięcia lub wycięcia migdałków podniebiennych oraz korekcję przegrody nosa i korekcję małżowin nosa wykonają u nas Państwo również z pomocą lasera.

Laser diodowy neoV980 jest nowatorskim narzędziem do mikrochirurgii. Dzięki wysokiej mocy wyjściowej  oraz możliwości jej regulacji laser jest niezwykle precyzyjny, a przede wszystkim bezpieczny. To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich małych i dużych pacjentów, którzy chcą znacznie ograniczyć ryzyko krwawienia po zabiegu.  Laser umożliwia szybsze gojenie i szybki powrót do dobrej kondycji. Ten ostatni aspekt jest niezwykle istotny szczególnie w odniesieniu do dzieci, które po zabiegu z użyciem lasera czują się bardziej komfortowo i szybciej wracają do zdrowia.

Zabiegi operacyjne w laryngologii

Endoskopia zatok przynosowych

Funkcjonalna endoskopowa operacja zatok przynosowych – FESS (Functional Endoscopic Sinus Surgery). Zabieg ten ma na  celu  poprawienie drenażu zatok przynosowych, czyli poprawienie naturalnych mechanizmów umożliwiajacych swobodny wypływ wydzieliny  z zatok.

Operacja endoskopowa przegrody nosa

Nieduże skrzywienie  przegrody nosa nie wymaga rozległych operacji, można usunąć skrzywienie przegrody nosa pod kontrola endoskopu. Mniejsza inwazyjność operacji-szybsze gojenie.

Operacje migdałków

Wycięcie trzeciego migdałka – Adenotomia

Polega na usunięciu tkanki chłonnej nosogardla. Główne wskazania to niedrożność nosa, chrapanie, nawracające wysiękowe zapalenia uszu i górnych dróg oddechowych oraz niedosłuch.

Wycięcie/przycięcie migdałków podniebiennych–Tonsillectomia/Tonsillotomia

Jest to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów laryngologicznych i dysponujemy wieloma technikami operacyjnymi. Jedną z najnowocześniejszych technik jest laserowe usunięcie migdałków. Laser diodowy neoV980 jest nowatorskim narzędziem do mikrochirurgii. Dzięki wysokiej mocy wyjściowej oraz możliwości jej regulacji laser jest niezwykle precyzyjny, a przede wszystkim bezpieczny. To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich małych i dużych pacjentów, którzy chcą znacznie ograniczyć ryzyko krwawienia po zabiegu. Laser umożliwia szybsze gojenie i szybki powrót do dobrej kondycji. Ten ostatni aspekt jest niezwykle istotny szczególnie w odniesieniu do dzieci, które po zabiegu z użyciem lasera czują się bardziej komfortowo i szybciej wracają do zdrowia.

Operacje poprawiające słuch

Założenie drenów wentylacyjnych do ucha środkowego.

Wskazania to: wysiękowe zapalenie uszu (zwłaszcza nawrotowe) ale  również niewydolność trąbki słuchowej, która może spowodować niedosłuch, szczegónie u dzieci. Leczenie polega na założeniu dreników do jamy bębenkowej na okres od 6 do 12 miesięcy.

Obraz wysiękowego zapalenia ucha środkowego. Widoczny wysięk pozapalny (płyn) a w nim pęcherzyki powietrza.

Obraz ucha z założonym drenem.

PORADNIA Otolaryngolodzy24 ul. Wołoska 18 (Curtis Plaza), 02-675 Warszawa
rejestracja ogólna (+48) 22 255 32 00
Zabiegi (+48) 517 740 432 [email protected]
registration English (+48) 22 255 32 00

© 2023 Otolaryngolodzy24 Sp. z o. o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora jedynie do kontaktu ze mną.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja
  Wyślij zapytanie
  na interesujący Cię temat...


   Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Otolaryngolodzy24 Sp. z o. o. ul. Wołoska 18, 02-675 Warszawa) jedynie do kontaktu ze mną.