Płukanie zatok – hydrodebrider

Płukanie zatok – hydrodebrider

zapalenie zatok tomografia

Ryc. 1. Obraz prawidłowych zatok przynosowych w tomografii komputerowej

Zatoki to wypełnione powietrzem oraz pokryte błoną śluzową obszary, proporcjonalnie rozmieszczone po obu stronach jamy nosa. Zdrowe zatoki oboczne nosa powinny być puste (powietrzne), mechanicznie oczyszczać się z wydzieliny poprzez drożne ujścia.

Chore zatoki

Ponadto chore zatoki  są zablokowane, wskutek czego dochodzi do zalegania śluzu i powstaje przewlekły stan zapalny, który prowadzi do zmian  polipowatych, mogą powstawać torbiele i inne powikłania. Najczęstszymi przyczynami powstania przewlekłych stanów zapalnych zatok obocznych nosa są  defekty budowy nosa wewnętrznego i ujść zatok, schorzenia błony śluzowej dróg oddechowych – w tym alergie i zaburzenia odporności organizmu oraz astma oskrzelowa.

zapalenie zatok przynosowych objawy

Ryc. 2. Znacznie nasilone zmiany zapalne w przebiegu przewlekłego zapalenia zatok, szczególnie po stronie lewej

Ostre zapalenie zatok może przeistoczyć się w zapalenie przewlekłe, któremu współtowarzyszą bóle głowy w okolicy nasady nosa, czoła, policzków, spływanie wydzieliny po gardle, zatkany nos lub katar trwający dłużej niż 8 tygodni. Nawracające choroby zatok są jednym z najczęstszych problemów laryngologicznych.

METODY LECZENIA

Skuteczną, nowoczesną oraz mało inwazyjną metodą leczenia są endoskopowe zabiegi. W większości przypadków wystarczy niewielki, trwający kilkadziesiąt minut zabieg, po którym pacjent wraca do pełnej sprawności już po 2–3 dniach, a jego przypadłość związane ze schorzeniem zatok są zdecydowanie rzadsze. Niemniej w niektórych przypadkach potrzebne jest jednoczesne przeprowadzenie kilku procedur korygujących nieprawidłowości w różnych rejonach nosa i zatok.

Dr n.med. Krzysztof Cecherz jest jednym z najbardziej doświadczonych chirurgów głowy i szyi, który przeprowadza najnowocześniejsze, mało inwazyjne zabiegi endoskopowe nosa i zatok  w  tym:

Hydrodebrider

Innowacyjna metoda oczyszczania zatok stosowana przez światowej klasy autorytety. Ponadto hydrodebrider to bardzo precyzyjne płukanie zatok przeprowadzane w czasie endoskopowych zabiegów operacyjnych. Ponadto zabieg przeprowadzany jest przy pomocy giętkiej, rotacyjnej  końcówki  urządzenia Hydrodebrider. Przy pomocy urządzena wypłukuje się bardzo dokładnie zatoki, usuwając z nich chorobotwórcze bakterie, które bytują w zatokach w formie biofilmu. Oczyszczanie zatok przeprowadzane jest pod ciśnieniem przez poszerzone w trakcie wcześniejszych operacji naturalne ujścia zatok z  równoczesnym odessaniem  zalegającej wydzieliny. Zatoki oczyszczane są przy pomocy roztworu soli fizjologicznej, aby zwiększyć skuteczność leczenia czasem do roztworu dodaje się steryd lub antybiotyk. Zabieg przeprowadza nasz chirurg w znieczuleniu ogólnym. Inną istotną kwestią jest że ten rewolucyjny, mało inwazyjny zabieg jest receptą problemu chorych zatok.

Zapraszamy na konsultacje kwalifikacyjne do Dr n.med Krzysztofa Cecherza  UMÓW SIĘ

 

Zapraszamy do obejrzenia filmu, który wyjaśnia jak przebiega płukanie zatok przy użyciu Hydrodebridera:

Zobacz także:

Zapalenie zatok przynosowych

Operacje zatok

  Formularz kontaktowy

  PORADNIA Otolaryngolodzy24 ul. Wołoska 18 (Curtis Plaza), 02-675 Warszawa
  rejestracja ogólna (+48) 22 255 32 00
  Zabiegi (+48) 517 740 432 [email protected]
  registration English (+48) 22 255 32 00

  © 2023 Otolaryngolodzy24 Sp. z o. o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

  close
  Potrzebujesz więcej informacji?
  Oddzwonimy do Ciebie

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora jedynie do kontaktu ze mną.
   Zostaw numer
   oddzwonimy!
   Rejestracja
   Wyślij zapytanie
   na interesujący Cię temat...


    Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Otolaryngolodzy24 Sp. z o. o. ul. Wołoska 18, 02-675 Warszawa) jedynie do kontaktu ze mną.